Prenumerata
NYC 02:47 am | WWA 08:47 am
1 USD = 3.7831 PLN
Wtorek 03 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Sobota 30 kwietnia 2016

Ratujmy pomnik Króla Jagiełły w Central Parku

Zarząd Central Parku informuje o konieczności renowacji polskiego symbolu znajdującego się na terenie parku – pomnika Króla Jagiełły. Posąg "nadgryzł ząb czasu" i wymaga on konserwacji. Remont zaplanowany jest na lipiec br., jednak już pojawiło się wiele niejasności z nim związanych, dlatego konieczne jest, by przedstawiciele Polonii mieli wpływ, a przede wszystkim dokładne wiadomości na temat jego przebiegu. Musimy w tej kwestii działać bardzo szybko i stanowczo oraz pokazać swoją troskę o jeden z najważniejszych polskich symboli na Manhattanie.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Trwa zbiórka dla polskich powodzian w Kazachstanie

Wskutek powodzi z północnych terenów Kazachstanu musiano ewakuować kilkaset osób, większość z nich to polskie rodziny, które bardzo potrzebują pomocy. Straciły nie tylko dach nad głową, ale często dorobek całego swojego życia. Na portalu gofoundme.com trwa właśnie zbiórka pieniędzy na zakup żywności i najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Zainicjowała ją fundacja Polonia Polonii.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Manhattan obfituje w “nasze” miejscówki

Rozmowa z Magdaleną Muszyńską-Chafitz, licencjonowaną przewodniczką po metropolii, autorką popularnego bloga o Nowym Jorku – Little Town Shoes
Środa 27 kwietnia 2016

Seton Hall University daje stypendium

W Szkole Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych na Seton Hall University – uczelni katolickiej w South Orange, NJ – oferowane jest stypendium dla magistrantów zainteresowanych tematami związanymi z Polską.
Środa 27 kwietnia 2016

Czy ziści się idea Piłsudskiego? Międzymorze kluczem do potęgi

Jak bumerang powraca idea polityczna zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. O koncepcji tej znów stało się głośno w kontekście ocieplenia relacji polsko-białoruskich oraz wizji rozpadu Unii Europejskiej. Białorusini pozytywnie wypowiadają się na temat Międzymorza, ale wielu z nich uważa, że na razie jest to tylko idée fixe.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.