Prenumerata
NYC 02:40 pm | WWA 08:40 pm
1 USD = 3.8720 PLN
Sobota 27 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Sobota 27 sierpnia 2016

Przybliża historię polsko-amerykańską

Dzięki niemu Amerykanie poznają wielkie postaci naszych rodaków i ich osiągnięcia na tutejszej ziemi. Edward Pinkowski niemal całe życie poświęcił na badania udziału Polaków w tworzeniu historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Nestor polonijnych historyków nie ustaje w swej pracy, chociaż 12 sierpnia br. skończył 100 lat.
Piątek 26 sierpnia 2016

Zainteresowany polskim dziedzictwem

Peter Obst jako badacz i tłumacz pracuje nad wieloma projektami, w tym nad badaniami i biografiami wybitnych ludzi Polonii. Od 1996 roku jest bliskim współpracownikiem historyka i filantropa Edwarda Pinkowskiego w fundacji Poles in America.
Piątek 26 sierpnia 2016

Ambasador polskości: lady Blanka Rosenstiel

Od prawie 45 lat dziedzictwo polskie w Stanach Zjednoczonych promuje Amerykański Instytut Kultury Polskiej działający w Miami na Florydzie. Od 40 lat działa tam Fundacja Chopinowska. To dwie organizacje, o różnych profilach, ale łączy je osoba założycielki – wielkiej ambasadorki kultury polskiej – lady Blanki Rosenstiel.
Niedziela 21 sierpnia 2016

Młodzi utalentowani z Polski

Od dawna wiadomo, że muzyka jest najłatwiejszym sposobem dotarcia do innych ludzi niezależnie od ich narodowości, rasy czy koloru skóry. Dlatego też artyści ją wykonujący nie tylko szybko zyskują sympatię, ale także stają się ambasadorami kraju, z którego pochodzą. W przeszłości byli nimi m.in. Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Jan Kiepura, a nawet Violetta Villas. Czy obecnie prócz Basi Trzetrzelewskiej są tacy artyści, o których można tak powiedzieć? Czy młodym polskim wykonawcom, uda się podbić zachodni rynek?
Czwartek 18 sierpnia 2016

Kurs + licencja = praca

Roczny kurs, egzamin na licencję i fach już jest w kieszeni. Kilka miesięcy pracy pod okiem doświadczonych kolegów i mamy ciekawy zawód oraz solidne zarobki.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.