Prenumerata
NYC 05:27 pm | WWA 11:27 pm
1 USD = 4.1195 PLN
Środa 07 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Środa 07 grudnia 2016

“Świąteczny Uśmiech Dziecka” po raz trzeci

Wystarczy kilka chwil i nawet najmniejsza kwota, by włączyć się w organizowaną już po raz trzeci akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Pieniądze trafią na pomoc potrzebującym maluchom w USA oraz do trzech wybranych hospicjów dla dzieci w Polsce.
Niedziela 04 grudnia 2016

Wiosną będziemy jeździć po nowym moście • Nie pozwólmy zapomnieć o Kościuszce

Już na przełomie lutego i marca przyszłego roku do użytku oddana zostanie pierwsza część nowego mostu Kościuszki, który powstaje obok starej konstrukcji łączącej Greenpoint z Maspeth. Będzie to okazja do promocji polskiego generała jako bohatera dwóch narodów oraz podkreślenia jego zasług dla Stanów Zjednoczonych.
Czwartek 01 grudnia 2016

300 dol. za kiełbasę, 175 dol. za jabłka…

“Funkcjonariusze służby celnej często pytają pasażerów przylatujących z Warszawy: kielbasa? Kielbasa? Jak podróżny się przyzna – skończy się na konfiskacie, jak wyczuje ją pies – może być mandat” – mówi były pracownik lotniska JFK. To właśnie teraz, przed Bożym Narodzeniem, z walizek podróżnych rekwirowanych jest najwięcej produktów żywnościowych, które zamiast na wigilijny stół trafiają do śmieci.
Sobota 26 listopada 2016

Szczęśliwy finał 44-letnich poszukiwań • Spotkanie po 70 latach

Wszystko wskazuje na to, że niebawem powiększy się liczba polskich nazwisk w gronie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Jeżeli Estera Borensztajn dotrzyma słowa, to pojawi się w nim rodzina Pieniaków, która w czasie II wojny światowej udzieliła jej schronienia, ukrywając ją przed niemieckimi żołnierzami i wychowując jako własną córkę. Edwardowi Pieniakowi udało się ją odnaleźć po 44 latach żmudnych poszukiwań. Spotkali się po siedmiu dekadach od chwili rozstania.
Sobota 26 listopada 2016

Wspomnienie o Jerzym Kijewskim

Był uchodźcą politycznym i zawziętym antykomunistą, mimo że jego ojciec był prominentnym działaczem partyjnym. Na początku lat 80., będąc już w Nowym Jorku, wspierał polskie podziemie, porzucił jednak politykę, gdy poznał swoją żonę Alicję, z którą przeżył 32 lata. Wtedy też całkowicie oddał się swojej pasji – pracy naukowej oraz pisaniu książek. Jerzy Kijewski zmarł dwa lata temu, tuż po ukończeniu najważniejszej z nich – "Piramidy są rzeźbami skalnymi". Poświęcił na nią 27 lat swojej pracy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.