Prenumerata
NYC 01:52 pm | WWA 07:52 pm
1 USD = 3.9110 PLN
Wtorek 28 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Opinie - Więcej publikacji
Poniedziałek 13 marca 2017

Prawa wartości nie da się oszukać

Komuniści chcieli mieć totalną władzę i dostali z nią totalny kłopot. Cała filozofia marksistowsko-leninowska była dla mnie kompletną bzdurą, aczkolwiek jeden jej element – tzw. ekonomia polityczna – mnie interesował.
Sobota 11 marca 2017

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Polscy artyści i ich dokonania nie znajdują uznania wśród szefów muzycznych polskich rozgłośni radiowych oraz telewizji muzycznych. Dlatego też ich twórczość rzadko gości w polskim eterze. Na szczęście słuchacze mają w tej kwestii odmienne zdanie.
Poniedziałek 27 lutego 2017

Weźmy WEP za łeb (część 2)

Po opublikowaniu w "Nowym Dzienniku" (12-18 stycznia 2017) artykułu Anny Arciszewskiej pt. "Wiele przepisów – mnóstwo wątpliwości” zadzwonił do redakcji jeden z czytelników (imię i nazwisko do wiadomości red.), dodając do niego wiele cennych uwag. Zachęcony przez nas postanowił napisać szerszy tekst, wyjaśniający poruszany na łamach gazety problem imigranckich emerytur. Jak powiedział, "mam nadzieję, że uda mi się rozwiać wiele wątpliwości, które nasunęły mi się podczas lektury artykułu. Chociaż moje wyjaśnienia dotyczą wyłącznie WEP-u, a nie np. emerytur na podstawie łączonych okresów zatrudnienia, czyli podlegających tzw. totalizacji, to jednak powinni go przeczytać wszyscy, którym przyjdzie się zetknąć z SSA – albo nawet wszyscy, którzy widzą potrzebę zmiany uregulowań prawnych, które dotyczą nas, polsko-amerykańskich emerytów".
Poniedziałek 20 lutego 2017

Weźmy WEP za łeb

Trudno powiedzieć, czy WEP dotyczy setek czy raczej tysięcy Polaków, niemniej jest to już palący problem na skalę całej polskiej diaspory. A ilu jeszcze w przyszłości stanie przed tym fatalnym dylematem – popełnić wykroczenie czy nie, żyć z niewiadomą, na czym się właściwie stoi, czy dać się łupić. W centrum oczywiście staje pytanie o sprawiedliwość tego prawa.
Środa 15 lutego 2017

Wolność słowa czy promowanie kłamstwa historycznego?

Na oficjalnej stronie Uniwersytetu Montclair w stanie New Jersey, który finansowany jest z pieniędzy podatników, znaleźć można blog naukowca, który twierdzi m.in., że masakry katyńskiej nie dokonali Sowieci. Nie pomogły listy wysłane do władz uczelni przez badaczkę historii zbrodni katyńskiej ani apele do polityków polskiego pochodzenia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.