Prenumerata
NYC 01:24 pm | WWA 07:24 pm
1 USD = 4.0321 PLN
Sobota 28 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Zdrowie i Uroda - Więcej publikacji
Środa 10 września 2014

W poniedziałek, jak zwykle…

O godzinie 8:30 pojawili się pierwsi seniorzy. Wchodząc do sali spoglądali na świetny plakat, który wisi na głównym, frontowym filarze. Plakat ten, zatytułowany "Marzenie seniora", wykonał jeden z klubowiczów, architekt Ryszard Duda. Marzenia te, jak wynika z wizerunku artysty, kiedyś były otwarte, piękne, sięgające daleko, a teraz często zastępuje je smutek. Ale tu i ówdzie pojawia się promyk nadziei, że jednak w Nowym Jorku można znaleźć piękne miejsca i przeżyć jeszcze piękne chwile.
Sobota 06 września 2014

Zakupy z Polskim Darem Życia w szczytnym celu - z podwórka do serca

Czy można uratować komuś życie, robiąc w domu porządki? Można! Tak twierdzi organizacja Polski Dar Życia (Polish Gift of Life), która postanowiła zorganizować podwórkową wyprzedaż (yard sale) w nadchodzącą niedzielę, 7 września 2014 roku, w Glen Cove na Long Island. Całkowity dochód z wyprzedaży zostanie przeznaczony na sponsorowanie ratujących życie operacji polskich dzieci.
Wtorek 24 grudnia 2013

Zabawa Mikołajkowa w szczytnym celu

Klub Amerykańsko-Polski w Greenacre na Florydzie słynie wśród tutejszej Polonii ze swego ciekawego programu i nowatorskich pomysłów. Podtrzymuje się tutaj również bogate tradycje polskie. Jedną z takich tradycji jest urządzana w klubie doroczna Zabawa Mikołajkowa dla dzieci.
Piątek 23 października 2015

Lecznicze działanie pijawek

Hirudoterapia to stara, sprawdzona nieinwazyjna metoda leczenia pijawkami, przeżywająca obecnie renesans na całym świecie. Znana jest ludzkości już od dawna, bo pijawki wykorzystywane były do leczenia już za czasów starożytnych. Od niedawna hirudoterapia wraca do łask także w USA.
Niedziela 18 października 2015

Spotkanie z parkiem Tilden

Sobota, 26 września 2015 roku od wschodu słońca zapowiadała się na słoneczny i gorący kalifornijski dzionek. Być może cieszyłby mnie i bardziej, gdyby nie obolałe ciało po przebyciu poprzedniego dnia dystansu pięćdziesięciu kilometrów. Wydawało mi się, że na maratońskim dystansie skończę, ale widać – apetyt rzeczywiście rośnie w miarę jedzenia i moje kilometrowe wojaże zwiększają się.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama