Prenumerata
NYC 10:44 am | WWA 04:44 pm
1 USD = 3.4888 PLN
Sobota 20 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Zdrowie i Uroda - Więcej publikacji
Środa 10 września 2014

W poniedziałek, jak zwykle…

O godzinie 8:30 pojawili się pierwsi seniorzy. Wchodząc do sali spoglądali na świetny plakat, który wisi na głównym, frontowym filarze. Plakat ten, zatytułowany "Marzenie seniora", wykonał jeden z klubowiczów, architekt Ryszard Duda. Marzenia te, jak wynika z wizerunku artysty, kiedyś były otwarte, piękne, sięgające daleko, a teraz często zastępuje je smutek. Ale tu i ówdzie pojawia się promyk nadziei, że jednak w Nowym Jorku można znaleźć piękne miejsca i przeżyć jeszcze piękne chwile.
Sobota 06 września 2014

Zakupy z Polskim Darem Życia w szczytnym celu - z podwórka do serca

Czy można uratować komuś życie, robiąc w domu porządki? Można! Tak twierdzi organizacja Polski Dar Życia (Polish Gift of Life), która postanowiła zorganizować podwórkową wyprzedaż (yard sale) w nadchodzącą niedzielę, 7 września 2014 roku, w Glen Cove na Long Island. Całkowity dochód z wyprzedaży zostanie przeznaczony na sponsorowanie ratujących życie operacji polskich dzieci.
Wtorek 24 grudnia 2013

Zabawa Mikołajkowa w szczytnym celu

Klub Amerykańsko-Polski w Greenacre na Florydzie słynie wśród tutejszej Polonii ze swego ciekawego programu i nowatorskich pomysłów. Podtrzymuje się tutaj również bogate tradycje polskie. Jedną z takich tradycji jest urządzana w klubie doroczna Zabawa Mikołajkowa dla dzieci.
Niedziela 07 grudnia 2014

Otyłość skraca życie

Otyłość może skracać życie – nawet o osiem lat. Takiego zdania są naukowcy, którzy publikują wyniki swych badań na portalu tygodnika "The Lancet".
Sobota 29 listopada 2014

Stanisław wraca do żywych

Był pogodny, bardzo ciepły wieczór, jakich wiele o tej porze roku na Florydzie. Nic nie wskazywało na to, że następująca po nim noc przyniesie najtragiczniejsze wydarzenia, z jakimi do tej pory musieli się zmierzyć małżonkowie Wioletta Kabeszko i Stanisław Fąfara.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.