Prenumerata
NYC 12:31 pm | WWA 06:31 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Sobota 21 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Nieruchomości - Więcej publikacji
Sobota 17 grudnia 2016

Greenpoint zmienia swoje oblicze • Dubaj nad East River

W ciągu najbliższych kilku lat nabrzeże Greenpointu ulegnie całkowitej przemianie. To za sprawą nowoczesnych osiedli mieszkaniowych z luksusowymi apartamentami powstających w miejscu starych pofabrycznych hal i magazynów. Wiele z nich jest już w fazie budowy, inne są w planach, a poza tym deweloperzy ciągle wykupują nowe tereny, na których chcą realizować swoje mieszkaniowe plany. Już zaczęto określać tę część polskiej dzielnicy mianem Dubaju nad East River.Będą go tworzyć m.in. opisane poniżej drapacze chmur i kompleksy mieszkaniowe. Tylko do 2019 roku na nabrzeżu Greenpointu pojawi się ponad 3 tys. nowych, luksusowych apartamentów.
Poniedziałek 01 sierpnia 2016

Jak zainwestować w dom, by marzenie nie stało się koszmarem

“Zażądaliśmy naprawy dachu. Tymczasem właściciel domu nie tylko nie wywiązał się z umowy, ale podrobił rachunki za rzekomo wykonaną pracę” – mówi pani Paulina (nazwisko do wiadomości red.), dla której zakup wymarzonej nieruchomości zamienił się w trwający od ponad ośmiu miesięcy konflikt.
Poniedziałek 01 sierpnia 2016

Nasz dom, gdzie i za ile

Inwestujemy w nieruchomości m.in. na Ridgewood, Maspeth i Middle Village w Nowym Jorku, kupujemy domy w coraz to droższych miejscowościach w New Jersey. Pensylwania już tak nie przyciąga jak kiedyś, za to rośnie popularność Florydy i Kolorado.
Poniedziałek 01 sierpnia 2016

Inwestycja na Florydzie

W nieruchomości na Florydzie inwestują nie tylko Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, ale też nasi rodacy z Polski, Kanady i innych krajów. Kupują najczęściej za gotówkę, bo bez historii kredytowej bank amerykański nie udzieli im pożyczki. Dla tych, którzy mają fundusze, to intratna inwestycja.
Niedziela 30 marca 2014

Historyczny charakter Ridgewood

Wprowadzone w życie w 2002 roku zmiany zagospodarowania przestrzennego na Ridgewood były oddolną inicjatywą dwóch działaczy mieszkających w tej dzielnicy, Paula Kerznera oraz Teda Renza. Nie tylko opracowali oni założenia tzw. rezoningu, ale także znacznie przyczynili się do zaaprobowania przez władze miejskie praw urbanistycznych obowiązujących obecnie na Ridgewood.
O Polsce - Więcej publikacji
Wtorek 27 grudnia 2016

Stanisław Michalkiewicz w “Nowym Dzienniku”: Powiązać interesy Polski i USA!

W redakcji "Nowego Dziennika" gościliśmy w piątek, 17 grudnia, Stanisława Michalkiewicza. Jest to postać bardzo dobrze znana w Polsce, ale także wśród Polonii amerykańskiej. Jest bowiem działaczem politycznym, dziennikarzem i autorem licznych książek. Dysponuje ogromną wiedzą i chętnie dzieli się nią z innymi. Podczas spotkania w naszej redakcji mówił o aktualnej sytuacji politycznej w Europie, z naciskiem na Polskę. Odpowiadał też na liczne pytania naszych czytelników. Poniżej zamieszczamy streszczenie jego wypowiedzi.
Niedziela 25 grudnia 2016

Życzenia z Wiejskiej

Święta Bożego Narodzenia to czas w którym także i politycy poświęcają więcej uwagi swoim rodzinom. O tym jak wygląda wigilia w ich domach oraz czego życzą Polonii amerykańskiej na te święta mówią dla “Nowego Dziennika” między innymi marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz minister Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak.
Sobota 24 grudnia 2016

Kolędy – ostoja polskiej kultury i tradycji

Rozmowa z Ryszardem Handkem, profesorem sztuk muzycznych, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który w ub. tygodniu gościł w metropolii nowojorskiej dając kilka koncertów.
Sobota 10 grudnia 2016

Za Donalda Trumpa Ameryka będzie najlepszym przyjacielem Polski

Rozmowa z Williamem "Billem" Cioskiem, doradcą Donalda Trumpa do spraw kontaktów z Polonią
Niedziela 13 listopada 2016

Folklor wiecznie żywy

Zmieniło się podejście do folkloru w Polsce. "Kiedyś kojarzył się ze starszymi paniami, ubranymi na ludowo i śpiewającymi na dożynkach. Teraz folklorem coraz częściej zajmują i pasjonują się młodzi ludzie" – twierdzi Patryk Rutkowski, choreograf tańców ludowych, który prowadzi warsztaty taneczne w działającym w Nowym Jorku Polsko-Amerykańskim Zespole Folklorystycznym (PAFDC).
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.