Prenumerata
NYC 03:09 pm | WWA 08:09 pm
1 USD = 3.7564 PLN
Czwartek 26 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Środa 18 marca 2015

“Polonijne Oscary” przyznane po raz 10!

Redakcja pisma polonijnego "Jupiter" – organu Klubu Inteligencji Polskiej w Austrii i Federacji Kongres Polonii w Austrii – przyznała po raz dziesiąty ZŁOTE SOWY POLONII za rok 2014 dla osób wyróżniających się nie tylko talentem i dokonaniami, ale także aktywnością, kulturą osobistą, postawą moralną i społeczną oraz życzliwością i umiejętnością współpracy z polonijnymi środowiskami. Są to "Polonijne Oscary" przyznawane dla osób działających ponad podziałami i broniących dobrego imienia Polski i Polaków na emigracji.
Sobota 14 marca 2015

Harlem w polskim konsulacie

Około 170 osób wzięło udział w spotkaniu „Swinging Harlem”, które odbyło się w piątkowy wieczór, 6 marca, w pięknych salach pałacu DeLamar Mansion, w którym mieści się Konsulat Generalny RP na Manhattanie. Prócz wielu przedstawicieli Polonii oraz sympatyków jazzu na spotkanie przybyła również spora grupa przedstawicieli społeczności afroamerykańskiej z Harlemu – muzyków, animatorów sztuki, historyków, działaczy politycznych i społecznych.
Poniedziałek 09 marca 2015

Nowy polski proboszcz u św. Wojciecha

Doskonale zna parafię św. Wojciecha na Elmhurst, ponieważ przez cztery lata pełnił w niej funkcję wikarego, od września ub.r. był jej administratorem, a w niedzielę, 1 marca, został jej proboszczem. Nowym gospodarzem najstarszej polskiej parafii na Queensie jest franciszkanin o. Mirosław Podymniak.
Poniedziałek 02 lutego 2015

Śladami wielkich Polaków w Ameryce

Rozmowa z kpt. Andrzejem Piotrowskim, który wraz z grupą swoich kolegów postanowił przepłynąć trasę tzw. Wielkiej Pętli Ameryki w poszukiwaniu śladów, jakie w jej okolicach pozostawili nasi przodkowie, a tym samym pokazać Polonii, a przede wszystkim Ameryce i światu, że w tworzeniu potęgi Stanów Zjednoczonych wielką rolę odegrali emigranci z Polski.
Piątek 23 stycznia 2015

Dekret Obamy w Centrum Polsko-Słowiańskim

Około 200 osób pojawiło się w środę w CP-S na seminarium dotyczącym planowanej reformy imigracyjnej w USA. Zawiłości przepisów prawnych oraz proponowanego przez prezydenta Baracka Obamę dekretu wyjaśniali polscy adwokaci.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.