Prenumerata
NYC 12:14 pm | WWA 06:14 pm
1 USD = 3.7432 PLN
Czwartek 08 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Poniedziałek 05 października 2015

„Mówię po polsku and it’s cool” - To my jesteśmy ambasadorami Polski

Rozmowa z Elizą Sarnacką-Mahoney, dziennikarką portalu Dobra Polska Szkoła oraz felietonistką „Nowego Dziennika”, a także pomysłodawczynią Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.
Sobota 19 września 2015

Ridgewood przygotowane do Parady Pułaskiego - Marszałek o wielkim sercu

W sobotę, 12 września, poznaliśmy marszałka Ridgewood oraz Miss Polonii i małą Miss. To oni poprowadzą kontyngent tej nowojorskiej dzielnicy podczas październikowej Parady Pułaskiego. Marszałkiem został wybrany znany biznesmen oraz społecznik – Ryszard Horczak, 18-letnia Carolina Przybek została Miss Polonii, a 8-letnia Hania Pogorzelska wystąpi w roli małej Miss Polonii.
Sobota 12 września 2015

Basia Moore w Metropolitan Room

Znana i lubiana w polonijnym oraz amerykańskim środowisku artystka jazzowo-bluesowa Basia Moore pojawi się niebawem w prestiżowym klubie muzycznym Metropolitan Room na Manhattanie. Wraz z nią wystąpią także zaproszeni goście, należący do grona jej muzycznych przyjaciół.
Sobota 29 sierpnia 2015

Bądźmy dumni z naszego dziedzictwa narodowego

Rozmowa z Arturem Dybanowskim – Wielkim Marszałkiem 78. Parady Pułaskiego
Poniedziałek 03 sierpnia 2015

Dlaczego, Teresko… dlaczego nie chcesz się spotkać…

Przez 43 lata prowadził poszukiwania swojej przybranej siostry Tereski Wiśniewskiej, którą ponad dwa lata w czasie II wojny światowej ukrywali jego rodzice. Mieszkający od 2002 roku na Brooklynie Edward Pieniak, znany m.in. jako solista działającego na Greenpoincie chóru Angelus, odnalazł w końcu żydowską dziewczynkę. Obecnie nazywa się Estera Borensztajn, ma 83 lata i mieszka w Hajfie. Niestety, mimo pozytywnego zakończenia poszukiwań, na razie nie udało mu się z nią spotkać.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama