Prenumerata
NYC 01:13 pm | WWA 07:13 pm
1 USD = 3.8151 PLN
Wtorek 27 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Sobota 17 września 2016

Artystyczna reprezentacja na Paradę Pułaskiego - Ridgewood ma już swojego marszałka oraz miss

Znany działacz i społecznik Andrzej Jóźwiak poprowadzi tegoroczną dywizję Ridgewood podczas październikowej Parady Pułaskiego na Piątej Alei. Będą mu w tym pomagały Claudia Matuszczak oraz Emily Wójtowicz, odpowiednio, Miss Polonii i Mała Miss Polonii tej dzielnicy.
Sobota 10 września 2016

Tajemnice greenpoinckich ulic

Skąd biorą się nazwy ulic? Na jakiej podstawie są wymyślane i nadawane? Czy mają jakieś dodatkowe znaczenie, czy tylko upamiętniają jakiegoś polityka lub działacza, albo osobę ze świata nauki i kultury? Takie pytania często zadajemy sobie spacerując po różnych dzielnicach i miastach. To, co kryje się pod nazwami greenpoinckich ulic, próbował rozwikłać Geoffrey Cobb, historyk i autor książki "Greenpoint Brooklyn's Forgotten Past".
Sobota 03 września 2016

35-lecie Lady Pank - By życie bajką było, wystarczy tylko chcieć

Rozmowa z Janem Borysewiczem, założycielem, wokalistą i liderem zespołu Lady Pank, obchodzącego w tym roku 35-lecie działalności. W związku z tym niebawem legenda polskiej sceny rockowej pojawi się na jubileuszowej trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych.
Piątek 02 września 2016

Jak zorganizować dziecku wolny czas - Taniec, sport czy sztuka?

Jak zorganizować dziecku czas wolny od nauki, by ciekawie i atrakcyjnie spędziło popołudnia i wieczory lub aktywnie wykorzystało go do poszerzania swojej wiedzy lub umiejętności? To pytanie bardzo często zadają sobie rodzice uczniów, zwłaszcza pod koniec wakacji, kiedy trzeba podjąć ostateczną decyzję o wyborze zajęć pozalekcyjnych, by dzieci nie siedziały bezczynne w domu lub, co gorsza, nie wpadły w złe towarzystwo. Przedstawiamy więc kilka aktywności – oczywiście z wielu różnych – które oferowane są w środowisku polonijnym.
Polonia - Więcej publikacji
Poniedziałek 26 września 2016

PiS zdelegalizuje “bratnią pomoc” - “Uchylimy ustawę 1066”

Rozmowa z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w sobotę, 17 września, spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w Instytucie Józefa Piłsudskiego na Greenpoincie
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Niedziela 25 września 2016

Gdzie jest Bóg? Na przykład w internecie

Dominikanin Adam Szustak wychował się w domu, w którym nie mówiło się o Bogu, bo nikt w niego nie wierzył. On w pewnym momencie zaczął. Kilkanaście lat temu został przyjęty do zakonu. A że ma charyzmat obieżyświata, to krąży po kościołach, aulach i salach, głosząc dobrą nowinę. O Bogu opowiada też w internecie, głównie na kanale “Langusta na palmie”, który ma już ponad 155 tys. subskrybentów. W połowie września ojciec Adam gościł na Greenpoincie, gdzie prowadził trzydniowe rekolekcje.
Środa 21 września 2016

Sąsiad zamachowcem?

28-letni wyznawca islamu Ahmad Khan Rahami podłożył bomby w różnych częściach metropolii nowojorskiej, bo chciał zabić i ranić jak najwięcej “niewiernych”. Napisał o tym w swoim notatniku. Niemal 40 godzin po pierwszym wybuchu został ujęty w Linden w stanie New Jersey. Ukrywał się naprzeciwko kościoła, w którym odprawiane są polskie msze, w okolicy licznie zamieszkanej przez imigrantów znad Wisły.
Wtorek 20 września 2016

Zielona karta? Nie dla mnie

“Gdy byłam dzieckiem, to o Ameryce marzyły prawie wszystkie moje ciocie i wujkowie, nawet mama chciała wyemigrować za ocean. Udało się siostrze ojca. Ja też spróbowałam pomieszkać w Stanach Zjednoczonych. Zrezygnowałam po 3 miesiącach” – mówi 36-letnia Aneta z Jarosławia, która po 15 latach znowu odwiedziła Nowy Jork, ponownie na wizie turystycznej, jednak tym razem naprawdę tylko zwiedza to miasto.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.