Prenumerata
NYC 05:05 am | WWA 11:05 am
1 USD = 3.1776 PLN
Środa 27 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Niedziela 03 sierpnia 2014

Powstanie Warszawskie przez pryzmat muzyki

"Piosenka jest dobra na wszystko" – śpiewali kiedyś "starsi panowie dwaj" i okazuje się, że kwintesencja przeboju Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego sprawdza się do dziś. Piosenki obecne są podczas chrztów, ślubów i pogrzebów, towarzyszyły także walczącym na wojnie, a po jej zakończeniu opiewały waleczność żołnierzy, partyzantów i powstańców.
Środa 30 lipca 2014

Lato na Manhattanie

Letni upał spada na Manhattan ciężką warstwą lepkiego, parnego powietrza zatykającego nos, wciskającego się w płuca, odbierającego oddech i ochotę do jakiegokolwiek wysiłku. Zmęczeni ludzie przemykają się ulicami od jednego klimatyzowanego pomieszczenia do drugiego, spoceni turyści snują się wolno i wachlując trzymanymi w rękach mapami, starają odzyskać zapał do zwiedzania.
Piątek 27 czerwca 2014

Migoczące miasta

25-letnia Maja Wrońska na co dzień zajmuje się architekturą, hobbystycznie – malarstwem. Z tego połączenia powstał wyjątkowy styl prac młodej artystki. Migoczące kolorem i światłem akwarelowe obrazy najpiękniejszych miast na świecie i ich budowli zyskały już tysiące zwolenników. Są wśród nich także widzowie najpopularniejszych amerykańskich seriali, w których prace Mai są elementem scenografii.
Sobota 21 czerwca 2014

Festiwal integrujący Polonię

Wystawy malarstwa, promocja poezji, występy artystyczne, pokazy taneczne, koncerty znanych wykonawców, konkursy dla dzieci, a także zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth. Jego tegoroczna, dwudziesta edycja odbyła się w ubiegły weekend, 14 i 15 czerwca.
Środa 18 czerwca 2014

Nasze biało-czerwone Holmdel

W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku, na terenie PNC Bank Arts Center w Holmdel w stanie New Jersey, odbył się 42. Polish Heritage Festiwal, czyli Festiwal Polskiego Dziedzictwa. Jego organizatorem była Polish American Heritage League.
Polonia - Więcej publikacji
Wtorek 22 lipca 2014

Polonia musi stworzyć swój plan B!

Rozmowa z Darkiem Barcikowskim, wiceprezesem do spraw etnicznych Partii Demokratycznej w USA oraz wydawcą dwutygodnika "Biały Orzeł"
Sobota 05 lipca 2014

Szkoła jak drugi dom

Ten dzień należał do piątoklasistów. We wtorek, 24 czerwca, ubrani w togi uczniowie klas piątych oficjalnie pożegnali mury swej macierzystej szkoły. Dyrekcja PS 110 przy 124 Monitor Street przygotowała uroczystą ceremonię zakończenia szkoły, zaś rodzice absolwentów zorganizowali im piknik w pobliskim parku.
Piątek 04 lipca 2014

Fundacja Kościuszkowska: najwspanialszy “most” bohatera obojga narodów

Wśród Amerykanów Tadeusz Kościuszko jest jedną z mniej znanych postaci historycznych. W dodatku jego nazwisko przekręcane jest na wszelkie sposoby zarówno w piśmie, jak i w mowie. Wielu kojarzy jednak, że "Kos-kyasko" to ktoś, kto zasłużył się dawno temu w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych – zdolny generał-inżynier, który ufortyfikował West Point. Pytani o szczegóły, Amerykanie zazwyczaj stwierdzają, że Kościuszko był ważnym i godnym szacunku Polakiem, ale na tym praktycznie kończy się ich wiedza.
Wtorek 24 czerwca 2014

Wierni polskości

Rozmowa z Janem Dziedziczakiem – posłem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP
Sobota 21 czerwca 2014

Festiwal integrujący Polonię

Wystawy malarstwa, promocja poezji, występy artystyczne, pokazy taneczne, koncerty znanych wykonawców, konkursy dla dzieci, a także zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth. Jego tegoroczna, dwudziesta edycja odbyła się w ubiegły weekend, 14 i 15 czerwca.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.