Prenumerata
NYC 05:37 pm | WWA 11:37 pm
1 USD = 3.9738 PLN
Środa 29 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Kultura - Więcej publikacji
Piątek 27 maja 2016

Mięso grillowane jest smaczne

O zaletach i możliwościach grillowania rozmawiamy z Karolem Okrasą, jednym z najpopularniejszych polskich szefów kuchni, znanym z telewizyjnych programów kulinarnych. Obecnie – od 2012 roku – prowadzi program "Okrasa łamie przepisy", który jest emitowany w TVP1.
Czwartek 12 maja 2016

Gdzie wysłać dzieci na wakacje? Ostatni dzwonek dla rodziców

Każdego roku, przed nastaniem lata, rodzice mający dzieci w wieku szkolnym zadają sobie pytanie – w jaki sposób uatrakcyjnić im dwa miesiące przerwy w nauce. Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ najczęściej wiąże się z wydatkami, ale jest konieczna, zwłaszcza jeżeli oboje rodzice pracują. Na szczęście wakacyjna oferta jest bardzo szeroka i można ją dostosować do kieszeni i budżetu każdej rodziny.
Sobota 07 maja 2016

Jasne i ciemne strony East Village

Rozmowa z Krystyną Piórkowską, wychowaną w Nowym Jorku i mieszkającą na Lower East Side od ponad 40 lat, a od 1985 roku zasiadającą – przez dziesięć kolejnych lat – w Radzie Dzielnicy nr 3 na Manhattanie.
Sobota 30 kwietnia 2016

Ratujmy pomnik Króla Jagiełły w Central Parku

Zarząd Central Parku informuje o konieczności renowacji polskiego symbolu znajdującego się na terenie parku – pomnika Króla Jagiełły. Posąg "nadgryzł ząb czasu" i wymaga on konserwacji. Remont zaplanowany jest na lipiec br., jednak już pojawiło się wiele niejasności z nim związanych, dlatego konieczne jest, by przedstawiciele Polonii mieli wpływ, a przede wszystkim dokładne wiadomości na temat jego przebiegu. Musimy w tej kwestii działać bardzo szybko i stanowczo oraz pokazać swoją troskę o jeden z najważniejszych polskich symboli na Manhattanie.
Środa 27 kwietnia 2016

Czy ziści się idea Piłsudskiego? Międzymorze kluczem do potęgi

Jak bumerang powraca idea polityczna zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. O koncepcji tej znów stało się głośno w kontekście ocieplenia relacji polsko-białoruskich oraz wizji rozpadu Unii Europejskiej. Białorusini pozytywnie wypowiadają się na temat Międzymorza, ale wielu z nich uważa, że na razie jest to tylko idée fixe.
Polonia - Więcej publikacji
Piątek 24 czerwca 2016

Polacy obawiają się Brexitu? Nie wszyscy, niektórym jest to obojętne lub są za!

Anna Więcek, podobnie, jak kilkaset tysięcy innych Polaków, mieszka w Wielkiej Brytanii. Wyjechała, bo jak wielu z nich, nie chciała żyć w Polsce za minimalną pensję. Udało się – ma dobrą pracę, planuje ślub, stara się o paszport brytyjski. Ewentualny Brexit? Jest jej obojętny. “Dotyczy on bardziej ludzi dopiero przyjeżdżających do Anglii. Ja jestem tu już siedem lat, mam dom, płacę podatki i nigdzie się nie wybieram” – mówi Anna. Będzie mogła zostać?
Środa 22 czerwca 2016

Dopiero gdy zabiją, przychodzi refleksja, choć też nie zawsze…

“Jest taki program, w ramach którego musisz spotykać się z matkami dzieci zabitych przez pijanych kierowców. Kobiety pokazują rodzinne zdjęcia z pierwszego dnia w szkole, wycieczek za miasto czy Bożego Narodzenia, a później – gdy jeszcze dziecko walczyło o życie – to ze szpitala. Ja miałem ogromne szczęście, że zostałem zatrzymany, zanim stałem się zabójcą” – mówi pan Mariusz, dwukrotnie aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Ile razy prowadził pijany? Nigdy nie liczył, ale na pewno więcej niż te dwa razy.
Sobota 11 czerwca 2016

Poszukiwacze skarbów

Uzbrojeni w wykrywacze metalu, przeczesują okoliczne tereny w poszukiwaniu skarbów. Znajdują np. stare monety, guziki od mundurów żołnierskich, a czasem trafiają się pierścionki, pociski albo kule armatnie. "To takie męskie hobby" – mówi Bartek Sadowski, członek grupy New York New Jersey Artifact Searchers (NYNJAS).
Piątek 10 czerwca 2016

Gościsz u siebie bliskich z Polski? Warto pomyśleć o ubezpieczeniu

Co trzeci Polak wyjeżdża na wakacje – między innymi do bliskich w Stanach Zjednoczonych – bez ubezpieczenia turystycznego. Powód? Część uważa, że jest to zbędny wydatek. Tymczasem taka oszczędność może okazać się bardzo kosztowna. “Wielu sądzi, że są niezniszczalni, tymczasem samo włożenie ręki w gips to rachunek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy dolarów” – mówią polonijni agenci ubezpieczeniowi. Kto za to zapłaci?
Czwartek 09 czerwca 2016

Nowy prezes, mnóstwo pomysłów

O planach rozwoju dla Klubu Wisła (S.C. Vistula) w Garfield, NJ, rozmawiamy z jego nowo wybranym prezesem Maksymilianem Koziołem
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.