Prenumerata
NYC 11:55 pm | WWA 05:55 am
1 USD = 3.9601 PLN
Środa 26 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Sobota 22 października 2016

Wstydliwy problem – przemoc domowa

Po raz kolejny w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Domestic Violence Awareness Month. Wszelkie działania i akcje z nim związane mają pokazać, jak wielki jest to problem społeczny, oraz uświadomić wszystkim, że nie można go zamykać w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie – należy go zwalczać i mówić o nim głośno.
Sobota 22 października 2016

Obiecanki-cacanki, a Polonii radość

Każda kampania wyborcza charakteryzuje się mnogością obietnic składanych wyborcom. Także i Polonia za każdym razem mamiona jest gwarancją spełnienia jej potrzeb. Minął rok od wyborów, powstało w tym czasie kilka specjalnych polonijnych jednostek, które mają działać na rzecz Polaków mieszkających za granicą. Sprawdzamy, czy za słowami idą czyny i czy rozwiązanie problemów Polonii zmierza w dobrym kierunku.
Piątek 21 października 2016

2. Polonijny Dzień Dwujęzyczności - Święto zyskujące sympatię na całym świecie

Wielkim sukcesem okazała się 2. edycja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, święta obchodzonego w trzeci weekend października. Wzięły w niej udział tysiące osób na całym świecie, a patriotyczne imprezy odbywały się w ponad 50 miejscach Stanów Zjednoczonych oraz ponad stu poza ich granicami.
Sobota 15 października 2016

Polacy w Ameryce będą mieli swój magazyn • Nowe oblicze TV Polonia

Rozmowa z Filipem Frąckowiakiem, zastępcą dyrektora TV Polonia oraz dyrektorem Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie. Prywatnie jest on synem znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak oraz Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL oraz późniejszego pełnomocnika płk. Ryszarda Kuklińskiego
Czwartek 06 października 2016

Komiks o bohaterze dwojga narodów: “Kazimierz Pułaski. Cena nieśmiertelności”

Muzeum Pułaskiego w Warce wydało w tym roku komiks pt. "Kazimierz Pułaski. Cena nieśmiertelności". Na 36 stronach przedstawia on losy bohatera dwojga narodów – jednego z konfederatów barskich, generała brygady wojsk amerykańskich, ojca kawalerii amerykańskiej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.