Prenumerata
NYC 02:32 am | WWA 08:32 am
1 USD = 3.7666 PLN
Środa 01 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Niedziela 14 czerwca 2015

Ulepszyć życie na Greenpoincie

Rozmowa z Ryszardem Mazurem, polonijnym działaczem z Greenpointu oraz prezesem North Brooklyn Development Corporation.
Poniedziałek 01 czerwca 2015

15-lecie Kapeli Ludowej z Greenpointu - Tak zatańczą, jak im zagramy

Powstała w 2000 roku jako zespół złożony z muzyków-amatorów kochających polskie ludowe klimaty. Znana jest z wielu występów zarówno na polonijnych, jak i amerykańskich imprezach, piknikach i festiwalach. Kapela Ludowa działająca przy Polish-American Folk Dance Company właśnie świętuje 15-lecie swojego istnienia.
Czwartek 02 kwietnia 2015

Papieskie ślady w Nowym Jorku

Niewątpliwie Jan Paweł II należy do grona ulubionych przez Polaków świętych osób. Ma to związek nie tylko z tym, że jest jednym z najbardziej znanych naszych rodaków na świecie oraz że piastował najwyższy urząd kościelny – zasiadał na Stolicy Piotrowej – ale przede wszystkim dlatego, że był nam współczesny i wielu z nas miało okazję spotkać się z nim, porozmawiać, a nawet dotknąć go podczas pielgrzymek i audiencji.
Środa 18 marca 2015

“Polonijne Oscary” przyznane po raz 10!

Redakcja pisma polonijnego "Jupiter" – organu Klubu Inteligencji Polskiej w Austrii i Federacji Kongres Polonii w Austrii – przyznała po raz dziesiąty ZŁOTE SOWY POLONII za rok 2014 dla osób wyróżniających się nie tylko talentem i dokonaniami, ale także aktywnością, kulturą osobistą, postawą moralną i społeczną oraz życzliwością i umiejętnością współpracy z polonijnymi środowiskami. Są to "Polonijne Oscary" przyznawane dla osób działających ponad podziałami i broniących dobrego imienia Polski i Polaków na emigracji.
Sobota 14 marca 2015

Harlem w polskim konsulacie

Około 170 osób wzięło udział w spotkaniu „Swinging Harlem”, które odbyło się w piątkowy wieczór, 6 marca, w pięknych salach pałacu DeLamar Mansion, w którym mieści się Konsulat Generalny RP na Manhattanie. Prócz wielu przedstawicieli Polonii oraz sympatyków jazzu na spotkanie przybyła również spora grupa przedstawicieli społeczności afroamerykańskiej z Harlemu – muzyków, animatorów sztuki, historyków, działaczy politycznych i społecznych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.