Prenumerata
NYC 06:14 pm | WWA 12:14 am
1 USD = 3.2563 PLN
Poniedziałek 22 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 06 sierpnia 2014

Co może Obama?

Republikanie z Izby Reprezentantów wytaczają proces prezydentowi Barackowi Obamie za wykorzystywanie władzy wykonawczej do podejmowania decyzji z pominięciem Kongresu. Najwięcej kontrowersji budzi polityka prezydenta w sprawach imigracyjnych.
Środa 30 kwietnia 2014

Zielone karty przez mundur: nowe przepisy imigracyjne dla małżonków osób służących w armii

Reformy imigracyjnej jak nie było, tak nie ma. W najgorszej sytuacji pozostają te osoby, które przyjechały do USA przez zieloną granicę, czyli bez wizy. Takie osoby nie mogą zalegalizować swojego pobytu nawet będąc żoną lub mężem obywatela USA.
Środa 08 stycznia 2014

Skąd te odmowy wiz?

Odsetek odmów wydania amerykańskich wiz dla Polaków przekroczył w ubiegłym roku ważny próg 10 proc. Podważa to sens starań propolskiego lobby o zniesienie wiz. Trudno też znaleźć racjonalną przyczynę dla wzrostu liczby załatwianych odmownie petentów.
Sobota 07 grudnia 2013

Pułapki kart sklepowych

Czarny piątek i sezon świątecznych zakupów za nami. Nadszedł czas, gdy wielkie sklepy będą wabić nas możliwością wyjścia ze sklepu bez płacenia i z poważną zniżką, pod warunkiem, że wystąpimy o kartę kredytową firmowaną przez daną sieć. Ostrożnie! Ten produkt finansowy ma swoje pułapki, a wpadnięcie w nie może mocno uderzyć konsumenta po kieszeni.
Środa 06 lutego 2013

Siedem zmian w świadczeniach Social Security

Wraz z nowym rokiem weszło w życie kilka nowych przepisów dotyczących emerytur. Zmiany wprowadzane przez Social Security Administration dotyczą różnych spraw – od (skromnej) podwyżki świadczeń po rezygnację z drukowania czeków na rzecz przelewów bankowych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.