Prenumerata
NYC 02:43 am | WWA 08:43 am
1 USD = 3.9690 PLN
Niedziela 24 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Sobota 23 lipca 2016

Aleja Marii Skłodowskiej-Curie powróci na Manhattan

Istniała niespełna trzy lata, a w uroczystości związanej z nadaniem jej imienia uczestniczyły tysiące ludzi, co odnotowały największe nowojorskie gazety. Marie Curie Avenue znajdowała się we wschodniej części Manhattanu pomiędzy 61 a 76 Street. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nazwa upamiętniająca dwukrotną polską noblistkę powróci w okolice, w których pierwotnie się znajdowała.
Piątek 22 lipca 2016

Poznałem wielu wspaniałych i szlachetnych ludzi - Jestem człowiekiem Polonii

Rozmowa z konsulem Mateuszem Stąsiekiem, kończącym swoją misję dyplomatyczną w Nowym Jorku i zarazem przyszłym dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
Czwartek 21 lipca 2016

W oczekiwaniu na godne upamiętnienie

Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa przez ponad 70 lat nie mogą doczekać się godnego ich upamiętnienia przez państwo polskie.
Piątek 15 lipca 2016

Polskie marki… których nie ma w Polsce

Czy Pulaski, Syrena lub Belveder to polskie marki produktów importowanych do USA? Takie można odnieść wrażenie robiąc zakupy w polonijnych sklepach. W słoikach i pudełkach oklejonych ich etykietkami są polskie ogórki, żur, kapusta kiszona czy ciastka z galaretką. Tak naprawdę wspomniane znaki firmowe należą do polonijnych dystrybutorów, którzy mając swoją markę, walczą o własnego klienta, nie tylko polonijnego. W USA jest kilkadziesiąt marek stworzonych przez imigrantów znad Wisły – towary zamawiają głównie w Polsce, ale też na przykład w Stanach Zjednoczonych, Danii, Niemczech, Kanadzie, a nawet w Indiach.
Czwartek 14 lipca 2016

Praca na budowie – bez kasku, bez zabezpieczeń, bezmyślnie

“Proszę zobaczyć, w jakich warunkach pracują ci mężczyźni. Wystarczy chwila nieuwagi i zamiast do domu na obiad trafią na intensywną terapię!” – to fragment e-maila wysłanego przez jedną z czytelniczek do naszej redakcji. Dołączyła do niego zdjęcia, na których widać pracowników budowlanych remontujących dach bez żadnych zabezpieczeń. “Tak się właśnie pracuje – mówi jeden z polskich kontraktorów. – Często nie ma czasu na rusztowania czy siatki”. Mimo że ceną może okazać się własne życie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.