Prenumerata
NYC 05:29 am | WWA 11:29 am
1 USD = 4.0293 PLN
Czwartek 26 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Poniedziałek 03 sierpnia 2015

Dlaczego, Teresko… dlaczego nie chcesz się spotkać…

Przez 43 lata prowadził poszukiwania swojej przybranej siostry Tereski Wiśniewskiej, którą ponad dwa lata w czasie II wojny światowej ukrywali jego rodzice. Mieszkający od 2002 roku na Brooklynie Edward Pieniak, znany m.in. jako solista działającego na Greenpoincie chóru Angelus, odnalazł w końcu żydowską dziewczynkę. Obecnie nazywa się Estera Borensztajn, ma 83 lata i mieszka w Hajfie. Niestety, mimo pozytywnego zakończenia poszukiwań, na razie nie udało mu się z nią spotkać.
Wtorek 24 lutego 2015

Wstęga Pamięci pod Wawelem

U stóp Zamku Królewskiego na Wawelu powstanie niebawem największy memoriał upamiętniający Polskie Państwo Podziemne i Armię Krajową oraz jej wkład w zakończenie II wojny światowej i odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Niedziela 03 sierpnia 2014

Powstanie Warszawskie przez pryzmat muzyki

"Piosenka jest dobra na wszystko" – śpiewali kiedyś "starsi panowie dwaj" i okazuje się, że kwintesencja przeboju Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego sprawdza się do dziś. Piosenki obecne są podczas chrztów, ślubów i pogrzebów, towarzyszyły także walczącym na wojnie, a po jej zakończeniu opiewały waleczność żołnierzy, partyzantów i powstańców.
Czwartek 03 lipca 2014

Przywracamy Polsce bohaterów

Rozmowa z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem i Tadeuszem Płużańskim, uhonorowanymi tegorocznymi nagrodami Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku
Niedziela 25 maja 2014

Historia polskiej emigracji to przede wszystkim opowieść o człowieku

Rozmowa z Karoliną Grabowicz-Matyjas, dyrektorką powstającego Muzeum Emigracji w Gdyni
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama