Prenumerata
NYC 06:12 pm | WWA 12:12 am
1 USD = 3.9478 PLN
Poniedziałek 30 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Piątek 27 maja 2016

Mięso grillowane jest smaczne

O zaletach i możliwościach grillowania rozmawiamy z Karolem Okrasą, jednym z najpopularniejszych polskich szefów kuchni, znanym z telewizyjnych programów kulinarnych. Obecnie – od 2012 roku – prowadzi program "Okrasa łamie przepisy", który jest emitowany w TVP1.
Czwartek 19 maja 2016

Ta książka zmieni historię

20 maja, w 510. rocznicę śmierci Krzysztofa Kolumba, na rynku amerykańskim ukaże się książka Manuela Rosy przedstawiająca prawdziwe pochodzenie Krzysztofa Kolumba pt. "Columbus – The Untold Story". Książka ukazała się już w językach polskim, portugalskim, litewskim, a teraz debiutuje w wersji angielskojęzycznej. Wydana została przez Outwater Media Group, wydawcę "Nowego Dziennika".
Środa 18 maja 2016

Antoni Chrościelewski – bohater spod Monte Cassino • Bitwa, która stała się legendą

W tym roku mija 72. rocznica Bitwy o Monte Cassino, wzgórza, które podczas drugiej wojny światowej, kilkakrotnie próbowały zdobyć wojska alianckie, niestety, bezskutecznie. Ostatecznie udało się to polskim żołnierzom z 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Uczestnikiem tych walk, które odbyły się pomiędzy 11 a 18 maja 1944 roku, był m.in. Antoni Chrościelewski, wielki patriota i działacz społeczny, doskonale znany w środowisku polonijnym. Dzięki jego wspomnieniom możemy dzisiaj poznać wiele szczegółów z tamtego okresu, ale także z początków formowania się 2 Korpusu Polskiego oraz jego pododdziałów, a zwłaszcza 3 Karpackiego Pułku Artylerii Przeciwlotniczej, w którym służył obecny komendant Okręgu 2. Stowarzyszenia Armii Polskiej w Ameryce.
Niedziela 10 kwietnia 2016

Dążymy do prawdy

Rozmowa z dr. inż. Wacławem Berczyńskim – przewodniczącym podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, powołanej na mocy rozporządzenia podpisanego przez ministra Antoniego Macierewicza
Sobota 26 marca 2016

Wielkanoc – czas wyjścia do drugiego człowieka

O świętach Wielkiej Nocy, przesłaniu na ten czas dla Polonii amerykańskiej rozmawiamy z o. Robertem Jasiulewiczem z Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika na Jasnej Górze w Częstochowie
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.