Prenumerata
NYC 08:05 am | WWA 02:05 pm
1 USD = 3.9661 PLN
Wtorek 26 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Piątek 22 lipca 2016

Jedwabne znów na ustach świata

Szerokim echem odbiła się wypowiedź minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej o wciąż niewyjaśnionym do końca udziale polskiej społeczności w dwóch pogromach Żydów – w Jedwabnem oraz w Kielcach. Po części z tezami minister zgadzają się m.in. Zygmunt Staszewski z Nowojorskiego Komitetu Dialogu Polsko-Żydowskiego oraz znany działacz polonijny Stefan Komar.
Czwartek 21 lipca 2016

W oczekiwaniu na godne upamiętnienie

Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa przez ponad 70 lat nie mogą doczekać się godnego ich upamiętnienia przez państwo polskie.
Czwartek 07 lipca 2016

NATO jest po to, aby chronić

Rozmowa z Bruce'em Weinrodem, który z m.in. z ramienia Departamentu Obrony uczestniczył w przygotowaniach wejścia Polski, Czech i Węgier do NATO
Czwartek 07 lipca 2016

“Księża wprost na kazaniach mówili: zabij Żyda”

Laureatka literackiej Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz, podczas nowojorskiego spotkania z czytelnikami, oznajmiła, że Polacy najgorzej ze wszystkich narodów traktowali Żydów, a w zagładzie pomagali nawet księża. Przyznała, że swoją wiedzę czerpie m.in. z książek “znajomego, polskiego dziennikarza”. Kogo? Nazwisko nie padło.
Czwartek 23 czerwca 2016

Brexit a sprawa Polski

Miliony Brytyjczyków zastanawiają się, co może oznaczać dla nich wyjście ich państwa z Unii Europejskiej, zaś kilkanaście milionów mniej Polaków zastanawia się, co mogłoby oznaczać to dla kraju nad Wisłą. O zdanie zapytaliśmy zarówno przeciwników, jak i zwolenników Unii, a także przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.