Prenumerata
NYC 05:44 pm | WWA 11:44 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Piątek 20 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Wtorek 27 grudnia 2016

Stanisław Michalkiewicz w “Nowym Dzienniku”: Powiązać interesy Polski i USA!

W redakcji "Nowego Dziennika" gościliśmy w piątek, 17 grudnia, Stanisława Michalkiewicza. Jest to postać bardzo dobrze znana w Polsce, ale także wśród Polonii amerykańskiej. Jest bowiem działaczem politycznym, dziennikarzem i autorem licznych książek. Dysponuje ogromną wiedzą i chętnie dzieli się nią z innymi. Podczas spotkania w naszej redakcji mówił o aktualnej sytuacji politycznej w Europie, z naciskiem na Polskę. Odpowiadał też na liczne pytania naszych czytelników. Poniżej zamieszczamy streszczenie jego wypowiedzi.
Niedziela 25 grudnia 2016

Życzenia z Wiejskiej

Święta Bożego Narodzenia to czas w którym także i politycy poświęcają więcej uwagi swoim rodzinom. O tym jak wygląda wigilia w ich domach oraz czego życzą Polonii amerykańskiej na te święta mówią dla “Nowego Dziennika” między innymi marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz minister Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak.
Sobota 24 grudnia 2016

Kolędy – ostoja polskiej kultury i tradycji

Rozmowa z Ryszardem Handkem, profesorem sztuk muzycznych, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który w ub. tygodniu gościł w metropolii nowojorskiej dając kilka koncertów.
Sobota 10 grudnia 2016

Za Donalda Trumpa Ameryka będzie najlepszym przyjacielem Polski

Rozmowa z Williamem "Billem" Cioskiem, doradcą Donalda Trumpa do spraw kontaktów z Polonią
Niedziela 13 listopada 2016

Folklor wiecznie żywy

Zmieniło się podejście do folkloru w Polsce. "Kiedyś kojarzył się ze starszymi paniami, ubranymi na ludowo i śpiewającymi na dożynkach. Teraz folklorem coraz częściej zajmują i pasjonują się młodzi ludzie" – twierdzi Patryk Rutkowski, choreograf tańców ludowych, który prowadzi warsztaty taneczne w działającym w Nowym Jorku Polsko-Amerykańskim Zespole Folklorystycznym (PAFDC).
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.