Prenumerata
NYC 07:45 pm | WWA 01:45 am
1 USD = 3.9744 PLN
Niedziela 23 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Sobota 22 października 2016

Wstydliwy problem – przemoc domowa

Po raz kolejny w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Domestic Violence Awareness Month. Wszelkie działania i akcje z nim związane mają pokazać, jak wielki jest to problem społeczny, oraz uświadomić wszystkim, że nie można go zamykać w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie – należy go zwalczać i mówić o nim głośno.
Niedziela 16 października 2016

Stratedzy Rzeczypospolitej: Morawiecki kontra Kwiatkowski

Stratedzy pełnią kluczową rolę w rozwoju świata, poszczególnych państw czy przedsiębiorstw. Patrzą oni dalekosiężnie i wyznaczają cel w perspektywie kilku, a nawet kilkunastu lat. Niewątpliwym strategiem XX-wiecznej Polski był wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski ze swoim cztero-, a następnie piętnastoletnim planem rozwoju Rzeczypospolitej. Na stratega najnowszej historii Polski kreuje się Mateusz Morawiecki. Co ich łączy i działanie, którego z nich okaże się skuteczniejsze?
Piątek 14 października 2016

Andrzej Wajda – polski mistrz kina

Odszedł Andrzej Wajda. Był polskim mistrzem kina. Eksperci wymieniali jego nazwisko jednym tchem z takimi gigantami, jak Ingmar Bergman, Federico Fellini i Akira Kurosawa. Trafiał na listy zawierające najwybitniejsze dokonania X muzy. Najwyżej plasował się tam „Popiół i diament”. W Polsce często ceniono go najbardziej za „Ziemię obiecaną”.
Poniedziałek 03 października 2016

Bronimy dobrego imienia Polski

Rozmowa z Maciejem Świrskim, prezesem Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom oraz członkiem Rady Dyplomacji Historycznej działającej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jego wizyta w Nowym Jorku związana była z konferencją "Poland Under the Lens", zorganizowaną przez Amerykańsko-Polską Radę Doradczą (APAC) w sobotę, 24 września, w Fundacji Kościuszkowskiej. Wygłosił na niej referat na temat praktyk walki ze zniewagami i oszczerstwami przeciwko Polsce.
Niedziela 02 października 2016

Zbudować wielki most pomiędzy Polską i Polonią

Rozmowa z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.