Prenumerata
NYC 01:25 am | WWA 07:25 am
1 USD = 3.9060 PLN
Czwartek 11 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Sobota 30 stycznia 2016

Polonia ma potencjał!

Marek Kuchciński w ławach polskiego Sejmu zasiada już piątą kadencję. Po ostatnich, wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach został mianowany, głosami sejmowej większości, marszałkiem niższej izby parlamentu. Nie zawsze jednak jego kariera związana była z polityką. Przez lata wykonywał zawód dziennikarza jako korespondent Polskiego Radia Lwów, a także współpracownik „Nowego Dziennika”.
Piątek 15 stycznia 2016

“Jest dużo zdrad, imprez alkoholu…”

“Zarobić przede wszystkim na większe mieszkanie i wrócić – taki był plan. Nic z niego nie wyszło, bo po trzech latach pobytu na emigracji wiedziałam, że nie chcę już mieszkać w Polsce z mężem, którego tak naprawdę nigdy nie kochałam. Ameryka dała mi wolność. Niestety tylko złudną. Jakiś czas temu życie tak się ułożyło, że musiałam wrócić. Nie jest łatwo, ale staram się odbudować swój dom” – opowiada pani Marzena z Tarnowa.
Środa 13 stycznia 2016

Ten, który zostawił swój ślad na Księżycu

Rok 2015 należał w Polsce do profesora Mieczysława G. Bekkera. Zostało zorganizowanych wiele uroczystości związanych ze 110. rocznicą urodzin jednego z najwybitniejszych absolwentów Politechniki Warszawskiej. Została też zaprezentowana pierwsza w świecie książka poświęcona życiu i dokonaniom M.G. Bekkera, do której wstęp napisał profesor Zbigniew Brzeziński – politolog i doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta USA Jimmy'ego Cartera w latach 1977-1980.
Sobota 26 grudnia 2015

115 lat temu odbyło się najsłynniejsze polskie wesele - Cóż tam, panie, w polityce?

Pod koniec listopada minęła 115. rocznica ślubu krakowskiego poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, młodą dziewczyną wywodzącą się ze środowiska chłopskiego. Ich wesele natchnęło Stanisława Wyspiańskiego do napisania dramatu "Wesele", który już w niecałe cztery miesiące został wystawiony na deskach Teatru Miejskiego w Krakowie (obecny Teatr im. Juliusza Słowackiego).
Piątek 25 grudnia 2015

Bóg przychodzi do nas, ludzi wiary

Rozmowa z Jego Ekscelencją księdzem biskupem Witoldem Mroziewskim, proboszczem parafii św. Krzyża na Maspeth.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.