Prenumerata
NYC 01:59 am | WWA 07:59 am
1 USD = 3.8315 PLN
Środa 04 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Niedziela 10 kwietnia 2016

Dążymy do prawdy

Rozmowa z dr. inż. Wacławem Berczyńskim – przewodniczącym podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, powołanej na mocy rozporządzenia podpisanego przez ministra Antoniego Macierewicza
Sobota 26 marca 2016

Wielkanoc – czas wyjścia do drugiego człowieka

O świętach Wielkiej Nocy, przesłaniu na ten czas dla Polonii amerykańskiej rozmawiamy z o. Robertem Jasiulewiczem z Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika na Jasnej Górze w Częstochowie
Środa 23 marca 2016

Stach z Warty “dziadkiem” hollywoodzkiej gwiazdy - Co łączy Szukalskiego i DiCaprio?

Wielkim echem wśród miłośników kina odbił się Oscar, który po wielu latach aktywnej pracy i nakręceniu dziesiątków filmów otrzymał w końcu słynny Leonardo DiCaprio. Historia związana z najważniejszą nagrodą filmową dla tego aktora przypomina nieco losy polskiego artysty Stanisława Szukalskiego, z którym rodzina DiCaprio była zaprzyjaźniona do tego stopnia, że nazywano go "przybranym dziadkiem" Leonarda.
Piątek 18 marca 2016

1066 - Czy potrzebna nam bratnia pomoc?

Podczas gdy rząd Beaty Szydło dokonuje tzw. dobrej zmiany m.in. w Trybunale Konstytucyjnym i spółkach Skarbu Państwa, w Polsce wciąż obowiązuje przyjęta przez poprzedni rząd ustawa nr 1066, mówiąca o możliwym wkroczeniu obcych służb UE na terytorium RP. Ustawę stara się wycofać poseł klubu Kukiz’15 Robert Winnicki, który dla “Nowego Dziennika” mówi o szansach na powodzenie powrotu do normalności.
Czwartek 17 marca 2016

Symbol polskiej pomocy Żydom

Muzeum w Markowej ma kształt ubogiej wiejskiej chaty, w której centralne miejsce zajmuje naturalnej wielkości podświetlana makieta dawnego domu Ulmów. Na ścianach umieszczono wykonane przez Józefa Ulmę zdjęcia żony i dzieci. Jest też fotografia ukrywających się Żydówek, na którą podczas egzekucji przeprowadzonej przez Niemców spadły krople krwi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.