Prenumerata
NYC 10:54 am | WWA 04:54 pm
1 USD = 3.9098 PLN
Wtorek 30 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Czwartek 25 sierpnia 2016

Piosenka musi posiadać treść

Rozmowa z Jarosławem Wasikiem, dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Niedziela 21 sierpnia 2016

Młodzi utalentowani z Polski

Od dawna wiadomo, że muzyka jest najłatwiejszym sposobem dotarcia do innych ludzi niezależnie od ich narodowości, rasy czy koloru skóry. Dlatego też artyści ją wykonujący nie tylko szybko zyskują sympatię, ale także stają się ambasadorami kraju, z którego pochodzą. W przeszłości byli nimi m.in. Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Jan Kiepura, a nawet Violetta Villas. Czy obecnie prócz Basi Trzetrzelewskiej są tacy artyści, o których można tak powiedzieć? Czy młodym polskim wykonawcom, uda się podbić zachodni rynek?
Czwartek 11 sierpnia 2016

Szukam autentycznych smaków

Rozmowa z Leną Kostylewą, miłośniczką dawnej polskiej kuchni, autorką bloga kulinarnego
Niedziela 07 sierpnia 2016

Kuchnia polska – aromat, zapach i smak

Rozmowa na temat specyfiki polskiej kuchni z Karolem Okrasą, jednym z najpopularniejszych szefów kuchni, znanym z telewizyjnych programów kulinarnych. Obecnie – od 2012 roku – prowadzi program "Okrasa łamie przepisy", który jest emitowany w TVP1.
Piątek 05 sierpnia 2016

Narodowy zwrot Europy

Stało się to, o czym mówiło wielu. Nieroztropna polityka imigracyjna doprowadziła do przedostania się na teren Europy radykalnych islamistów, którzy chcą siłą wprowadzać zmiany na Starym Kontynencie. Giną przy tym bezbronni ludzie, a ataki terrorystyczne stają się coraz częstsze. Na fali krwawych zamachów w państwach Europy wzrasta poparcie dla narodowych organizacji i partii. Czy to nagłe przebudzenie nie okaże się jednak zbyt późne?
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.