Prenumerata
NYC 08:59 am | WWA 02:59 pm
1 USD = 4.0557 PLN
Poniedziałek 27 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Czwartek 23 czerwca 2016

Brexit a sprawa Polski

Miliony Brytyjczyków zastanawiają się, co może oznaczać dla nich wyjście ich państwa z Unii Europejskiej, zaś kilkanaście milionów mniej Polaków zastanawia się, co mogłoby oznaczać to dla kraju nad Wisłą. O zdanie zapytaliśmy zarówno przeciwników, jak i zwolenników Unii, a także przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej.
Niedziela 19 czerwca 2016

Polska ma (znów) zapłacić za roszczenia

Amerykański Departament Stanu utrzymuje, że Polska nadal odpowiedzialna jest za wypłatę odszkodowań za utracone w czasie II wojny światowej mienie żydowskie. The Platta Law Firm, którą „Nowy Dziennik” poprosił o analizę prawną umowy indemnifikacyjnej z USA z 1960 r., wskazuje z kolei, że tego rodzaju wnioski Departamentu Stanu wypływają z błędnej interpretacji tejże umowy między Polską a USA.
Niedziela 12 czerwca 2016

Gdzie się podziało polskie złoto?

Nie zabrali nam go Niemcy, Rosjanie czy Anglicy, a zrobili to polscy komuniści. Mowa o polskim złocie, które w 1939 roku w liczbie prawie 39 ton zostało wywiezione za granicę pod ostrzałem niemieckich wojsk. Ile z niego wróciło do Polski i jak duży polski majątek rozgrabiono w latach komunistycznych rządów, a także jakie obecnie ma rezerwy tego kruszcu Rzeczpospolita i co może stać się z nim na wypadek np. rozpadu Unii Europejskiej czy konfliktu zbrojnego – opisujemy poniżej.
Piątek 27 maja 2016

Mięso grillowane jest smaczne

O zaletach i możliwościach grillowania rozmawiamy z Karolem Okrasą, jednym z najpopularniejszych polskich szefów kuchni, znanym z telewizyjnych programów kulinarnych. Obecnie – od 2012 roku – prowadzi program "Okrasa łamie przepisy", który jest emitowany w TVP1.
Czwartek 19 maja 2016

Ta książka zmieni historię

20 maja, w 510. rocznicę śmierci Krzysztofa Kolumba, na rynku amerykańskim ukaże się książka Manuela Rosy przedstawiająca prawdziwe pochodzenie Krzysztofa Kolumba pt. "Columbus – The Untold Story". Książka ukazała się już w językach polskim, portugalskim, litewskim, a teraz debiutuje w wersji angielskojęzycznej. Wydana została przez Outwater Media Group, wydawcę "Nowego Dziennika".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.