Prenumerata
NYC 04:09 pm | WWA 10:09 pm
1 USD = 4.1802 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
O Polsce - Więcej publikacji
Niedziela 13 listopada 2016

Folklor wiecznie żywy

Zmieniło się podejście do folkloru w Polsce. "Kiedyś kojarzył się ze starszymi paniami, ubranymi na ludowo i śpiewającymi na dożynkach. Teraz folklorem coraz częściej zajmują i pasjonują się młodzi ludzie" – twierdzi Patryk Rutkowski, choreograf tańców ludowych, który prowadzi warsztaty taneczne w działającym w Nowym Jorku Polsko-Amerykańskim Zespole Folklorystycznym (PAFDC).
Sobota 12 listopada 2016

Slavica Dance, czyli fitness na ludowo - Nie ma rzeczy niemożliwych…

Istniejący od roku projekt Slavica Dance swoją popularnością podbił już prawie całą Polskę, a nawet przekroczył jej granice i pojawił się w wielu innych krajach, w których mieszkają nasi rodacy. Dotarł także do Nowego Jorku, gdzie również oczarował ludzi kochających ruch, taniec i fitness. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już za kilka miesięcy w Wielkim Jabłku rozpoczną się regularne zajęcia odbywające się pod szyldem Slavica Dance.
Poniedziałek 31 października 2016

W poszukiwaniu zaginionych dzieł

W czasie II wojny światowej zaginęło lub zostało zniszczonych około pół miliona dzieł sztuki należących do Polski. Część z nich już została odzyskana, reszta nadal znajduje się w kolekcjach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Instytucje zajmujące się restytucją dzieł dziedzictwa narodowego jeszcze przez długie lata będą pracować nad ich odzyskaniem.
Sobota 29 października 2016

Dylematy związane z pogrzebem

Pochować na amerykańskim cmentarzu, skremować zwłoki, a może przetransportować zmarłą osobę do Polski, by spoczęła obok bliskich, wśród których się wychowała? Takie pytania stawiamy sobie w chwili przychodzącej często znienacka, w sytuacji, kiedy jesteśmy zestresowani i zasmuceni odejściem kogoś nam bardzo bliskiego. Decyzja na pewno nie jest łatwa, a co gorsza, zawsze związana jest z poważnymi kosztami.
Sobota 22 października 2016

Wstydliwy problem – przemoc domowa

Po raz kolejny w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Domestic Violence Awareness Month. Wszelkie działania i akcje z nim związane mają pokazać, jak wielki jest to problem społeczny, oraz uświadomić wszystkim, że nie można go zamykać w czterech ścianach, a wręcz przeciwnie – należy go zwalczać i mówić o nim głośno.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.