Prenumerata
NYC 10:38 pm | WWA 04:38 am
1 USD = 3.8224 PLN
Czwartek 25 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Niedziela 21 sierpnia 2016

Młodzi utalentowani z Polski

Od dawna wiadomo, że muzyka jest najłatwiejszym sposobem dotarcia do innych ludzi niezależnie od ich narodowości, rasy czy koloru skóry. Dlatego też artyści ją wykonujący nie tylko szybko zyskują sympatię, ale także stają się ambasadorami kraju, z którego pochodzą. W przeszłości byli nimi m.in. Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Jan Kiepura, a nawet Violetta Villas. Czy obecnie prócz Basi Trzetrzelewskiej są tacy artyści, o których można tak powiedzieć? Czy młodym polskim wykonawcom, uda się podbić zachodni rynek?
Czwartek 18 sierpnia 2016

Kurs + licencja = praca

Roczny kurs, egzamin na licencję i fach już jest w kieszeni. Kilka miesięcy pracy pod okiem doświadczonych kolegów i mamy ciekawy zawód oraz solidne zarobki.
Czwartek 18 sierpnia 2016

Zainteresowany polskim dziedzictwem

Peter Obst jako badacz i tłumacz pracuje nad wieloma projektami, w tym nad badaniami i biografiami wybitnych ludzi Polonii. Od 1996 roku jest bliskim współpracownikiem historyka i filantropa Edwarda Pinkowskiego w fundacji Poles in America.
Czwartek 11 sierpnia 2016

Polonijne “bary mleczne” – szybko, tanio, zdrowo i po naszemu

“Spróbujemy sushi, owoców morza, kebabów czy tofu, ale i tak najbardziej smakuje nam pomidorowa z koperkiem czy na przykład kotlet z kapustką zasmażaną. Tak samo jak Chińczyk, od czasu do czasu zje schabowego, ale szybko zatęskni za swoimi potrawami” – uważa Marek Prusaczyk, współwłaściciel restauracji Pyza na Greenpoincie. Jej kucharki od prawie 25 lat karmią tysiące polskich imigrantów, którzy chcą zjeść jak u mamy. Ile jeszcze takich miejsc zostało w metropolii nowojorskiej?
Poniedziałek 01 sierpnia 2016

Jak zainwestować w dom, by marzenie nie stało się koszmarem

“Zażądaliśmy naprawy dachu. Tymczasem właściciel domu nie tylko nie wywiązał się z umowy, ale podrobił rachunki za rzekomo wykonaną pracę” – mówi pani Paulina (nazwisko do wiadomości red.), dla której zakup wymarzonej nieruchomości zamienił się w trwający od ponad ośmiu miesięcy konflikt.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.