Prenumerata
NYC 08:15 pm | WWA 02:15 am
1 USD = 3.8308 PLN
Niedziela 25 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Środa 21 września 2016

Sąsiad zamachowcem?

28-letni wyznawca islamu Ahmad Khan Rahami podłożył bomby w różnych częściach metropolii nowojorskiej, bo chciał zabić i ranić jak najwięcej “niewiernych”. Napisał o tym w swoim notatniku. Niemal 40 godzin po pierwszym wybuchu został ujęty w Linden w stanie New Jersey. Ukrywał się naprzeciwko kościoła, w którym odprawiane są polskie msze, w okolicy licznie zamieszkanej przez imigrantów znad Wisły.
Wtorek 20 września 2016

Zielona karta? Nie dla mnie

“Gdy byłam dzieckiem, to o Ameryce marzyły prawie wszystkie moje ciocie i wujkowie, nawet mama chciała wyemigrować za ocean. Udało się siostrze ojca. Ja też spróbowałam pomieszkać w Stanach Zjednoczonych. Zrezygnowałam po 3 miesiącach” – mówi 36-letnia Aneta z Jarosławia, która po 15 latach znowu odwiedziła Nowy Jork, ponownie na wizie turystycznej, jednak tym razem naprawdę tylko zwiedza to miasto.
Sobota 17 września 2016

Artystyczna reprezentacja na Paradę Pułaskiego - Ridgewood ma już swojego marszałka oraz miss

Znany działacz i społecznik Andrzej Jóźwiak poprowadzi tegoroczną dywizję Ridgewood podczas październikowej Parady Pułaskiego na Piątej Alei. Będą mu w tym pomagały Claudia Matuszczak oraz Emily Wójtowicz, odpowiednio, Miss Polonii i Mała Miss Polonii tej dzielnicy.
Czwartek 15 września 2016

Chcemy pomagać seniorom

Pete McGuinness Senior Center na Greenpoincie to miejsce, w którym nikt nie pyta o status imigracyjny czy sytuację ekonomiczną gości, za to pracownicy częstują obiadem za symbolicznego dolara i zapraszają do wspólnej aktywności. Jedyny warunek, to ukończony 60. rok życia.
Środa 14 września 2016

(Nie)typowe polonijne – i nie tylko – ogłoszenia

Jakiś czas temu Craigslist, amerykański serwis ogłoszeń drobnych, przygotował zestawienie nietypowych anonsów,publikowanych na jego łamach. “Trener łapaczy Pokemonów”, “do połowy spalony dywan” czy “najbardziej na świecie niewygodny fotel” – to tylko niektóre z nich. Ale i na polskich portalach nie brakuje oryginalnych propozycji. Część odbiorców także jest (nie)typowa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.