Na uroczyste spotkanie, zorganizowane w Chris Polish Restaurant, przybyło około 200 osób: licznie stawiła się młodsza generacja Polonii mieszkająca na Staten Island, przybyli lokalni polonijni biznesmeni wspierający organizację, a także przyjaciele KPP, niektórzy dojechali nawet z New Jersey. Obecnością swoją zaszczycili m.in.: Dorota Zaniewska – dyrektorka Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II, Agnieszka Chwatko – kierowniczka lokalnego oddziału PSFCU, ks. proboszcz Jacek Woźny z parafii św. Stanisława Kostki, Ryszard Zawisny – prezes Głównego Komitetu Parady Pułaskiego, a także Linda i Robert Ollisowie, rodzice amerykańskiego żołnierza, który uratował życie polskiemu kapralowi.
Od kilku lat gośćmi specjalnymi na świątecznym spotkaniu są harcerze z gromady zuchowej „Krokusy”z drużynową Jolantą Opach. Druchna Zofia Gonzale z "Krokusów” przybyła z Betlejemskim Światłem Pokoju, które od 1986 roku wędruje po świecie wśród ludzi dobrej woli. Inicjatorami jego wędrówki byli i są harcerze. Prezes Komitetu Parady Pułaskiego na SI Marie Posluszny-Costa podziękowała zuchom, że co roku podtrzymują tradycję przekazania lampionu. Ogień z Groty Narodzin Pana Jezusa został zapalony na początku Adwentu i dotarł do Nowego Jorku samolotem. “W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku po raz 30. harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Zosia odczytała apel, harcerskie wezwanie i przesłanie: „My harcerki i harcerze powinniśmy natchnąć wiarą innych, nieśmy świetliste promienie Światełka Betlejemskiego wszystkim dookoła”. Przypomniała, że ponad 100 lat temu lord Baden Powell, założyciel skautingu, przekazał członkom organizacji skautowych przesłanie: “Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.
Nominację na marszałka Parady Pułaskiego 2018 ze Staten Island otrzymała Jolanta Opach. Pani marszałek, dziękując za wybór, stwierdziła, że to dla niej wielki zaszczyt reprezentować Polonię z wyspy na Paradzie Pułaskiego w 2018 r. Powiedziała, że będzie to jej 25. uczestnictwo w Paradzie Pułaskiego. Z organizacjami polonijnym jest związana od przyjazdu do USA, czyli od 28 lat. Po raz pierwszy maszerowała z uczniami Polskiej Szkoły z Ozone Park, gdzie była zatrudniona jak nauczycielka i instruktorka prowadząca gromadę zuchową. Córka pani Jolanty Opach została wtedy wybrana Little Miss Polonia i tak się zaczęła polonijna działalność. Za 35 lat pracy pedagogicznej otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej. W Polsce również pracowała jako nauczycielka, najpierw we Wrocławiu, gdzie poznała swego męża Tadeusza, a następnie w Świdnicy, gdzie urodziła się im córka Gaudencja. Od 1992 r. pani Jolanta jest związana również z polonijnym harcerstwem. Z inicjatywy Komitetu Parady Pułaskiego, we wrześniu 2015, założyła gromadę zuchową "Krokusy". Obecnie jest drużynową i nauczycielką w Polskiej Szkole im. św. Jana Pawła II przy parafii św. Stanisława Kostki na Staten Island.
Jolanta Opach, nawiązując do wyboru jej na marszałka polonijnej parady, powiedziała: "Parada Pułaskiego to parada polskości, która jest ważna dla nas i kolejnych pokoleń, szczególnie tej generacji, która już urodziła się w USA. Dbajmy o propagowanie Polonii, o naukę na temat naszej kultury, tradycji, o obyczaje naszych przodków. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami". Podczas uroczystego spotkania był czas na rozmowy, słuchanie i śpiewanie pięknych polskich kolęd, na pyszny obiad i oczywiście na wspólne zdjęcia. Zarząd Komitetu Parady Pułaskiego ze Staten Island: prezes – Marie Posluszny-Costa, wiceprezes – Roman Strzeciwilk, skarbnik – Hanna Plata, sekretarka – Eva Morris; oficerowie: Kinga Śledziewski, Wojciech Skrzypiec, Bożena Niebrzydowski.