Prenumerata
NYC 06:06 pm | WWA 12:06 am
1 USD = 3.0281 PLN
Sobota 19 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej publikacji
Niedziela 30 marca 2014

Historyczny charakter Ridgewood

Wprowadzone w życie w 2002 roku zmiany zagospodarowania przestrzennego na Ridgewood były oddolną inicjatywą dwóch działaczy mieszkających w tej dzielnicy, Paula Kerznera oraz Teda Renza. Nie tylko opracowali oni założenia tzw. rezoninu, ale także znacznie przyczynili się do zaaprobowania przez władze miejskie praw urbanistycznych obowiązujących obecnie na Ridgewood.
Sobota 15 marca 2014

Pożegnanie z “Nowym Dziennikiem”, pożegnanie z Ameryką

W "Nowym Dzienniku" ukazały się dwa teksty dotyczące dwóch kolejnych imprez, które odbyły się w naszej filadelfijskiej "Jacynówce". My, Andrzej i Alicja Jacynowie, autorzy projektu "Jacynówka" i wielu innych projektów kulturalnych dla filadelfijskiej Polonii, po blisko trzydziestoletnim pobycie w tym mieście postanowiliśmy wrócić na emeryturę do Polski, a ściślej – do Łodzi. Te dwie imprezy kulturalne, które odbyły się u nas w listopadzie, były pożegnaniem z przyjaciółmi, z którymi działaliśmy i przeżyliśmy w czasie tych długich lat gorsze i lepsze chwile.
Sobota 15 marca 2014

Ekskluzywny polski butik podbija Greenpoint

Istniejący od kilku miesięcy polski butik Von Tease z ekskluzywną damską bielizną z tygodnia na tydzień zyskuje coraz większą popularność oraz rozszerza swoją ofertę.
Wtorek 11 marca 2014

Miami czeka na… placówkę konsularną

Piotr Konowrocki – konsul generalny, kierownik Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie, spotkał się 25 lutego z Polonią na Florydzie. Spotkanie miało miejsce w sali parafialnej Polskiej Misji Katolickiej Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach. Proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Klemens Dąbrowski, od lat służy pomocą przedstawicielom polskich służb konsularnych w USA.
Sobota 15 lutego 2014

Ciężkiej pracy nauczony jestem od dziecka

Rozmowa z Adamem Skarżyńskim, Człowiekiem Roku 2014
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.