Prenumerata
NYC 09:58 am | WWA 03:58 pm
1 USD = 3.9156 PLN
Czwartek 11 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Turystyka - Więcej publikacji
Poniedziałek 02 lutego 2015

Śladami wielkich Polaków w Ameryce

Rozmowa z kpt. Andrzejem Piotrowskim, który wraz z grupą swoich kolegów postanowił przepłynąć trasę tzw. Wielkiej Pętli Ameryki w poszukiwaniu śladów, jakie w jej okolicach pozostawili nasi przodkowie, a tym samym pokazać Polonii, a przede wszystkim Ameryce i światu, że w tworzeniu potęgi Stanów Zjednoczonych wielką rolę odegrali emigranci z Polski.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Charging Bull – najpopularniejszy byk na świecie

Właśnie minęło 25 lat od chwili gdy Charging Bull – czyli posąg szarżującego byka – stanął w Finansowym Dystrykcie na Manhattanie. Jego początki, podobnie jak wielu mieszkańców Wielkiego Jabłka, nie były łatwe bowiem pojawił się w tym mieście nielegalnie. Jednak bardzo szybko stał się nie tylko symbolem tego miasta, a zwłaszcza nowojorskiej giełdy, ale nawet obiektem najczęściej odwiedzanym przez turystów z całego świata.
Środa 30 lipca 2014

Lato na Manhattanie

Letni upał spada na Manhattan ciężką warstwą lepkiego, parnego powietrza zatykającego nos, wciskającego się w płuca, odbierającego oddech i ochotę do jakiegokolwiek wysiłku. Zmęczeni ludzie przemykają się ulicami od jednego klimatyzowanego pomieszczenia do drugiego, spoceni turyści snują się wolno i wachlując trzymanymi w rękach mapami, starają odzyskać zapał do zwiedzania.
Piątek 11 lipca 2014

Kastom, czyli tradycja przodków

Wsiedliśmy do niewielkiej łódki. Zawarczał silnik i zaczęliśmy wspinać się po falach. Woda wlewała się do wnętrza łodzi. Mimo wzburzonej wody nie bałem się, że się przewrócimy. Była to przecież tradycyjna łódź mieszkańców Oceanii. Jej prosta budowa oparta jest na tysiącach lat doświadczenia w podróżach po bezkresnym Pacyfiku. Bezpieczeństwo zapewniał tu dodatkowy pływak umieszczony na wystających daleko poza burtę kijach.
Sobota 05 lipca 2014

Big City Life w stylu latino

Różnorodność kolorów, smaków i zapachów jest chyba największą zaletą każdego spaceru po Mexico City. Dla Meksykanów Polacy mogą wydawać się ospali, cisi, bez wigoru. Tutaj energia bucha z ludzi o każdej porze. Wystarczy wyjść z domu, żeby to zauważyć.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.