Prenumerata
NYC 08:45 am | WWA 02:45 pm
1 USD = 3.0298 PLN
Czwartek 17 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Turystyka - Więcej publikacji
Wtorek 24 grudnia 2013

Niezamarzalni na Sandy Hook

To byla scena jak z filmu: gromada ludzi ubranych w ciepłe kurtki, czapki i rękawice, stała na plaży na półwyspie Sandy Hook, w New Jersey, i obserwała grupkę kąpiących się w oceanie. W niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 12:15 po południu w falach oceanu zanurzyło się 10 osób - 3 kobiety i 7 mężczyzn. Kąpiel trwała blisko pół godziny.
Sobota 14 grudnia 2013

Historia świata w sercu Nowego Jorku

Na Manhattanie, tuż przy wejściu do Central Parku na Upper West Side, uwagę przechodniów przykuwa majestatyczny gmach. W jego wnętrzu osadzono niezwykłą kolekcję, będącą pewnym podsumowaniem bogatej historii naszego świata. To Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, jedno z najbardziej znanych tego typu na świecie, które stanowi wyjątkową placówkę naukowo-edukacyjną oraz turystyczną, a czasem służy nawet jako... plan filmowy. Zapraszamy na wycieczkę po tym niezwykłym miejscu.
Niedziela 01 września 2013

Nasze spotkanie z papieżem Franciszkiem

"Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" – pod tym hasłem odbyły się 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Uczestniczyła w nich grupa z parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden w stanie New Jersey. Liczyła ona 24 osoby, w tym 16 młodych i 8 dorosłych. Opiekunami duchowymi grupy byli: ksiądz Ireneusz Pierzchała oraz siostry Irena Lisowska i Teresa Gradowska. Nasza pielgrzymka rozpoczęła się 17 lipca i trwała do 31 lipca 2013 roku.
Czwartek 04 lipca 2013

Być Świętym Mikołajem…

Dla Jima Schulza Lecimy. W dole ołowiane wody zatoki Chesapeake. Mijamy wiszący Bay Bridge – most bez końca. Gdzieś w okolicy znajduje się siedziba fundacji, gdzie naukowcy intensywnie pracują nad ochroną tego unikalnego środowiska.
Poniedziałek 14 kwietnia 2014

Nowojorskie obrazki - W samym sercu miasta

Metropolia, złożona z pięciu dzielnic, liczy sobie zaledwie 115 lat. Sięgając tu do tradycji, wypada zawęzić tytułowe pojęcie do ośrodka władzy administracyjnej. Jak wiadomo, najważniejsze decyzje polityczne i administracyjne podejmowano w ratuszu z przyległościami, na które składają się także budynki municypalne. Zanim dokonała się konsolidacja, Nowy Jork był równoznaczny z Manhattanem.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.