Prenumerata
NYC 02:21 pm | WWA 08:21 pm
1 USD = 3.4888 PLN
Niedziela 21 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Turystyka - Więcej publikacji
Środa 30 lipca 2014

Lato na Manhattanie

Letni upał spada na Manhattan ciężką warstwą lepkiego, parnego powietrza zatykającego nos, wciskającego się w płuca, odbierającego oddech i ochotę do jakiegokolwiek wysiłku. Zmęczeni ludzie przemykają się ulicami od jednego klimatyzowanego pomieszczenia do drugiego, spoceni turyści snują się wolno i wachlując trzymanymi w rękach mapami, starają odzyskać zapał do zwiedzania.
Piątek 11 lipca 2014

Kastom, czyli tradycja przodków

Wsiedliśmy do niewielkiej łódki. Zawarczał silnik i zaczęliśmy wspinać się po falach. Woda wlewała się do wnętrza łodzi. Mimo wzburzonej wody nie bałem się, że się przewrócimy. Była to przecież tradycyjna łódź mieszkańców Oceanii. Jej prosta budowa oparta jest na tysiącach lat doświadczenia w podróżach po bezkresnym Pacyfiku. Bezpieczeństwo zapewniał tu dodatkowy pływak umieszczony na wystających daleko poza burtę kijach.
Sobota 05 lipca 2014

Big City Life w stylu latino

Różnorodność kolorów, smaków i zapachów jest chyba największą zaletą każdego spaceru po Mexico City. Dla Meksykanów Polacy mogą wydawać się ospali, cisi, bez wigoru. Tutaj energia bucha z ludzi o każdej porze. Wystarczy wyjść z domu, żeby to zauważyć.
Piątek 04 lipca 2014

Cała prawda o barbecue

Barbecue (BBQ) ma w Ameryce długą tradycję, chociaż jest ona różna w poszczególnych stanach. Dla jednych to sposób przyrządzenia posiłku, dla innych – życiowa kulinarna filozofia, która rządzi się ściśle określonymi prawami.
Sobota 31 maja 2014

OBSESJA

Do tej pory nigdy nie zrezygnowałem, będąc w drodze na jakikolwiek szczyt (choć oddając Bogu, co boskie, muszę przyznać, że nie stawiałem sobie zbyt ambitnych celów... ot, Karkonosze, Beskidy, Tatry), ale teraz mam spore wątpliwości, czy zdołam osiągnąć wierzchołek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.