Prenumerata
NYC 12:51 am | WWA 06:51 am
1 USD = 3.9806 PLN
Czwartek 30 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Piątek 27 maja 2016

Wojna toaletowa

Poprawność polityczna w Stanach Zjednoczonych sięgnęła nowego pułapu: wkroczyła do publicznych toalet. Cisza przypisana tym miejscom została bezpowrotnie przerwana decyzją władz Karoliny Północnej, ograniczającą używanie publicznych łazienek i szatni przez osoby płci urodzenia, a nie płci przez siebie wybranej.
Piątek 27 maja 2016

Mea culpa, mea maxima culpa…

Grzechów mam wiele. Wyznaję szczerze, że grzeszę coraz więcej i częściej. Leniwie leżę całą niedzielę po tygodniu pracy, bez umiarkowania. Zajadam stresy, jakby każdy posiłek był moim ostatnim. Nie piję, ale chyba zacznę palić, gdyż podobno lepiej sięgać po papierosa niż po fast food i słodycze, a niczym innym ostatnio z braku czasu się nie żywię. Lepiej dla figury, bo płuc nie widać. Ponadto, choć tego na liście grzechów nie ma, zaczynam używać słów powszechnie uznanych za nieprzyzwoite.
Piątek 27 maja 2016

Dlaczego obchodzę Dzień Dziecka

Zdjęcie, którym rodzice moich siostrzeńców podzielili się niedawno z resztą rodziny, mogłoby śmiało pretendować do miana „Symbol dzieciństwa”. Pokazuje dwójkę małych chłopców na podwórku przed domem. Umorusane buzie, nieco opadające spodenki, jeden z chłopców na szczycie zjeżdżalni, drugi biegnie z wyrzuconymi w górę ramionami, obaj roześmiani od ucha do ucha.
Czwartek 07 kwietnia 2016

Wygrali protestujący i policja, przegrali zwykli mieszkańcy

Tylko od stycznia w metropolii nowojorskiej doszło do ponad 600 ataków nożowników. Sprawcy cięli swoje ofiary między innymi po twarzach. Działo się to nie tylko późną nocą, ale także w dzień, na przykład na zatłoczonych stacjach metra. Powód? Z policjantów jakiś czas temu zrobiono tych złych, a z przestępców bohaterów. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej z nich czuje się bezkarnie i robią to, co im się podoba.
Czwartek 24 marca 2016

Życie polityczne dzikich

W New Haven, w bibliotece uniwersytetu Yale, można badać życie Bronisława Malinowskiego, autora książki „Życie seksualne dzikich”. Można tam też badać życie polityczne neokonserwatystów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.