Prenumerata
NYC 02:14 am | WWA 08:14 am
Sobota 16 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Edukacja - Więcej publikacji
Poniedziałek 04 lutego 2019

Krótko i zwięźle o Polsce - propozycja nie tylko dla obcokrajowców, ale też polonijnej młodzieży

„Postanowiłem opowiedzieć czytelnikom o Polsce w sposób trochę niestandardowy, tak jak byśmy się spotkali przy kawie czy herbacie albo przy kuflu piwa” – mówi Dariusz Sirko, autor najprawdopodobniej najkrótszej książki o Polsce i Polakach w języku angielskim pt. „Pocket History of Poland”, w której opowiada ponadtysiącletnią historię naszego kraju, aż po czasy współczesne, w dość nietypowy sposób. Przykład? Rywalizację dwóch największych partii: PO i PiS porównuje do sporu między Pepsi a Coca-Colą.
Czwartek 31 stycznia 2019

Prace nad podręcznikiem polonijnym rozpoczęte

Podczas naszego grudniowego testu dotyczącego działalności polonijnych parlamentarzystów w Polsce fikcyjny Polonus, którego danymi się posłużyliśmy, zgłosił realny problem, czyli brak podręcznika do nauki języka polskiego dla dzieci polonijnych w USA. Mimo że po dwóch tygodniach poinformowaliśmy adresatów, że był to test, to zagadnienie przez nas zgłoszone spowodowało wzmożenie działań nad podręcznikiem w polskim parlamencie i Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Niedziela 06 stycznia 2019

Świąteczne zwyczaje z całego świata na Greenpoincie

Specjalny program artystyczny "Holidays around the world" pokazujący, w jaki sposób obchodzony jest okres bożonarodzeniowy oraz noworoczny w różnych częściach świata, zaprezentowali uczniowie PS 34 z Greenpointu. Uroczystość odbyła się w gościnnych progach MS 126, również znajdującej się w tej dzielnicy.
Niedziela 21 października 2018

Instytut Piłsudskiego wręczył swoje nagrody • “Polska potrzebuje zdolnych, twórczych ludzi”

Alicja Winnicka, prof. Mariusz Wołos, prof. Wacław Szybalski oraz dr Bohdan Urbankowski zostali w tym roku uhonorowani medalami przyznawanymi przez Instytut Piłsudskiego w Ameryce. Tegoroczna uroczystość wręczenia wyróżnień wpisała się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, której jednym z architektów był patron Instytutu Józef Piłsudski.
Czwartek 18 października 2018

Jednoczyć istniejące oświatowe instytucje polonijne

Rozmowa z dr Jolantą Tatarą, prezes Kongresu Oświaty Polonijnej, o wyzwaniach stojących przed oświatą polonijną nie tylko w USA, ale i na świecie
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.