Prenumerata
NYC 05:57 pm | WWA 11:57 pm
Sobota 23 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Sobota 23 lutego 2019

Szykuje się wielka batalia

„Budujemy mur” – napisał na Twitterze Donald Trump dzień po tym, jak zapowiedział wprowadzenie stanu wyjątkowego. Kongres nie zgodził się na finansowanie całego projektu, prezydent użył więc środków nadzwyczajnych. „Niestety zostaniemy za to pozwani, trafimy przed oblicze sądów, w tym Sądu Najwyższego, ale na szczęście wygramy, tak sądzę” – dodał prezydent USA podczas wystąpienia przed Białym Domem.
Piątek 22 lutego 2019

Zachować tożsamość Polonii

Polonia amerykańska stanowi połowę z 20 milionów wszystkich Polaków rozsianych po świecie. Zawsze była i jest aktywnie zainteresowana losami ojczyzny i pilnie obserwuje wydarzenia i kierunki przemian ideowych w Europie i na świecie.
Środa 20 lutego 2019

Gdy nam goście plują w twarz

Wokół zorganizowanego w Warszawie szczytu na temat Bliskiego Wschodu od chwili ogłoszenia samego pomysłu konferencji było wiele kontrowersji, skoncentrowanych wokół problemu: czy nie przysporzy nam to wrogów. Ale chyba nawet w najczarniejszych snach nikomu nie przyszło do głowy, że zaproszeni szanowni dostojni goście wyleją swe żale już przy przystawce, oplują przy daniu głównym, a na deser kopną w zadek!
Środa 20 lutego 2019

Na oszczerstwa pod adresem Polaków reakcja nie mogła być inna

Minister spraw zagranicznych Izraela oświadczył, że „było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami”. Stwierdził też, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Minister odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi premiera Benjamina Netanjahu, który miał rzekomo powiedzieć, że Polacy kolaborowali z nazistami. To właśnie dlatego Polska odmówiła udziału w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej i Izraela. Szczyt teoretycznie odwołano, ale spotkanie i tak się odbyło, bez Polski. WIĘCEJ W NAJBLŻSZYM WYDANIU NOWEGO DZIENNIKA.
Wtorek 19 lutego 2019

Jakie mogą być konsekwencje przemówienia Mike’a Pompeo

Amerykański sekretarz stanu przyleciał do Polski – oficjalnie – z misją pogłębiania przyjaźni, budowania bezpieczeństwa i negocjacji w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie. Niewątpliwie pokój między Izraelem i Palestyną jest potrzebny, również należy kontrolować działania Iranu na polu nuklearnego zbrojenia. W jaki sposób jednak, nagle, wielcy tego świata wpadli na pomysł, aby konferencja w tych palących dla nich sprawach, czyli wszystkiego, co z kolei nas zupełnie nie dotyczy, odbywała się w Polsce? Po co nam negocjacje, z którymi nie mamy nic wspólnego, a które mogą mieć niekorzystny wpływ na naszą rację stanu?
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.