Prenumerata
NYC 12:16 am | WWA 06:16 am
1 USD = 3.03 PLN
Środa 16 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Finanse - Więcej publikacji
Piątek 20 grudnia 2013

Jak być hojnym i pamiętanym na zawsze

Święta Bożego Narodzenia, to pora dawania. Amerykanie przekazują na cele charytatywne około $312 miliardów dolarów rocznie. Każdy szanujący się biznesmen wpłaca na jakiś szczytny cel.
Sobota 07 grudnia 2013

Pułapki kart sklepowych

Czarny piątek i sezon świątecznych zakupów za nami. Nadszedł czas, gdy wielkie sklepy będą wabić nas możliwością wyjścia ze sklepu bez płacenia i z poważną zniżką, pod warunkiem, że wystąpimy o kartę kredytową firmowaną przez daną sieć. Ostrożnie! Ten produkt finansowy ma swoje pułapki, a wpadnięcie w nie może mocno uderzyć konsumenta po kieszeni.
Czwartek 28 listopada 2013

Co zmniejszy nam emeryturę Social Security

Emerytura Social Security nie zawsze spełnia oczekiwania odbiorców. Emeryci bywają zaskoczeni, że dostają tylko część kwoty, której się spodziewali. Oto najczęstsze przyczyny rozczarowań i pytania z nimi związane.
Czwartek 24 stycznia 2013

Nowa umowa podatkowa pod lupą

Co będzie w nowej polsko-amerykańskiej umowie podatkowej? Jest to ważne pytanie dla Polonii, która od prawie czterdziestu lat jest bita po kieszeni przez starą umowę podatkową z 1974 roku. Zmienia się świat, powinna zmienić się również podatkowa konwencja.
Czwartek 17 stycznia 2013

Jaka będzie nowa umowa podatkowa?

Polonia jest zbulwersowana faktem, że od 2008 r. Ministerstwo Finansów pracuje nad nową umową podatkową ze Stanami Zjednoczonymi bez społecznych konsultacji, a nawet bez wyjawienia tego faktu mediom. Zanim umowa wejdzie w życie, chcemy się upewnić, że nie pozostaną w niej błędy popełnione w starej umowie z roku 1974, za które Polonia płaci od prawie 40 lat.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.