Prenumerata
NYC 09:20 pm | WWA 03:20 am
1 USD = 3.8187 PLN
Środa 27 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Prawo i My - Więcej publikacji
Środa 04 lutego 2015

Obamacare i twoje podatki

Administracja Baracka Obamy może mieć powody do obaw. W tym roku, podczas rozliczeń podatkowych miliony ludzi dowiedzą się, że muszą zapłacić karę z powodu Affordable Care Act, czyli Obamacare. Będzie to oznaczało albo niższy zwrot podatkowy, albo wręcz konieczność wysłania czeku do Departamentu Skarbu.
Sobota 10 stycznia 2015

Gdzie można dostać prawo jazdy bez “papierów”: 10 stanów dla nieudokumentowanych

Wraz z początkiem roku Kalifornia zaczęła przyjmować podania o wydanie prawa jazdy osobom przebywającym w USA bez ważnych dokumentów. Kilkanaście dni wcześniej ten sam proces rozpoczęto w Connecticut. W tej chwili już 10 stanów oferuje nieudokumentowanym imigrantom możliwość legalnego prowadzenia samochodu.
Środa 26 listopada 2014

Kto ma szansę na (tymczasową) legalizację

To była jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji podjętych przez prezydenta Baracka Obamę – przyznać milionom nielegalnych imigrantów prawo do legalnego zatrudnienia i wyjście z cienia.
Środa 01 października 2014

Jak wziąć udział w loterii wizowej

Od środy Departament Stanu zaczyna zbierać zgłoszenia do kolejnej edycji loterii wizowej DV-2016. Po raz czwarty z rzędu biorą w niej udział w niej udział Polacy.
Środa 06 sierpnia 2014

Co może Obama?

Republikanie z Izby Reprezentantów wytaczają proces prezydentowi Barackowi Obamie za wykorzystywanie władzy wykonawczej do podejmowania decyzji z pominięciem Kongresu. Najwięcej kontrowersji budzi polityka prezydenta w sprawach imigracyjnych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.