Prenumerata
NYC 02:56 pm | WWA 08:56 pm
1 USD = 4.0847 PLN
Piątek 24 lutego 2017
RSS: Dołącz do nas:
Turystyka - Więcej publikacji
Sobota 15 października 2016

Co skrywają podziemne tunele? Zapomniane stacje metra

Należy do grona najstarszych i najbardziej rozbudowanych systemów podziemnej kolei miejskiej. Nowojorskie metro 27 października skończy 112 lat. Pod kilkoma względami zdecydowanie wyróżnia się wśród innych podziemnych sieci transportu całego świata. Posiada największą liczbę stacji, których obecnie jest 270. W systemie popularnego nowojorskiego subwaya istnieją także stare dworce i tunele, które od dawna – z różnych powodów – nie są używane. Wiele z nich posiada ciekawe historie i tajemnice.
Wtorek 31 maja 2016

Buskie lecznicze wody siarczkowe

Lecznicze właściwości siarki znane są od wielu lat. Siarka znajduje się w licznych warzywach, owocach, jak również w herbacie. Pierwiastek ten wpływa na zdrowie w bardzo korzystny sposób, redukując między innymi procesy zapalne, przywracając sprawność stawów, regenerując chrząstkę stawową, usprawniając pracę wątroby, oczyszczając z metali ciężkich oraz działając przeciwalergicznie. Dodatkowo, siarka organiczna jest składnikiem keratyny oraz kolagenu, stąd jej szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających, rewitalizujących i ujędrniających skórę.
Czwartek 19 maja 2016

Zegar ruszył i Aleksander Doba wkrótce wypływa na Atlantyk

Już rozpoczęło się odliczanie dni do inauguracji Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, Podróżnika Roku 2015 National Geographic, zdobywcy tytułu "Adventurer of the Year 2015". Dla większości po prostu Olka.
Czwartek 12 maja 2016

Gdzie wysłać dzieci na wakacje? Ostatni dzwonek dla rodziców

Każdego roku, przed nastaniem lata, rodzice mający dzieci w wieku szkolnym zadają sobie pytanie – w jaki sposób uatrakcyjnić im dwa miesiące przerwy w nauce. Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ najczęściej wiąże się z wydatkami, ale jest konieczna, zwłaszcza jeżeli oboje rodzice pracują. Na szczęście wakacyjna oferta jest bardzo szeroka i można ją dostosować do kieszeni i budżetu każdej rodziny.
Wtorek 01 marca 2016

Polska to piękny kraj… to mój dom

Ma 36 lat, pochodzi z Leżajska, spędził w Nowym Jorku prawie sześć lat jako nielegalny imigrant. W dodatku do Stanów Zjednoczonych przyjechał bez wizy przechodząc zieloną granicę z Kanadą. Tomasz Czapla mimo to zwiedził prawie cały kraj, podróżując zarówno samochodami, autobusami i pociągami, jak i samolotami. Kilkanaście dni po szóstej odmowie wydania wizy wjazdowej do Stanów Zjednoczonych przez Konsulat Generalny USA w Krakowie wysłał na jego adres kartkę z pozdrowieniami z Times Square. Po zwiedzeniu najciekawszych miejsc, pod koniec stycznia br., z przyjemnością powrócił do kraju.
Kultura - Więcej publikacji
Sobota 18 lutego 2017

Fenomen disco polo • Hit czy kicz?

Jedni uważają go za kicz, inni za przebojową muzykę, przy której dobrze się bawi i tańczy. Disco polo, które towarzyszy nam od końca lat 80., mimo pogardy, jaką przez wiele lat czuł do niego mainstream muzyczno-medialny, przetrwało do dziś i ciągle jest popularne, a w ostatnich latach przeżywa nawet kolejny rozkwit lub, jak niektórzy uważają, renesans. Przeboje Akcentu, Weekendu i nieśmiertelnych Boysów można teraz usłyszeć na balach, w dużych klubach i dyskotekach, a bawią się przy nich nawet studenci i hipsterzy. Zatem czy nadal uważamy, że disco polo to kicz, czy też możemy już śmiało i bez żadnego skrępowania powiedzieć, że jest to hit, czyli przebojowa, taneczna muzyka nieróżniąca się zbytnio od innych dance'owych piosenek?
Sobota 11 lutego 2017

Generał Ryszard Kukliński: Ostatni polski żołnierz-tułacz

Rozmowa z Filipem Frąckowiakiem dyrektorem Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego w Warszawie. Prywatnie jest on synem znanej piosenkarki Haliny Frąckowiak oraz Józefa Szaniawskiego, ostatniego więźnia politycznego PRL oraz późniejszego pełnomocnika płk. Ryszarda Kuklińskiego, który 2 września 2016 roku został przez prezydenta Andrzeja Dudę mianowany pośmiertnie na stopień generała brygady. W sobotę, 11 lutego, minie 13. rocznica jego śmierci.
Sobota 04 lutego 2017

“Dziękuję Bogu za moje wnuczęta i ich talenty” • Polskie dzieci podbijają Broadway

Ma zaledwie dziewięć lat, a zdążył już zdobyć doświadczenie zawodowe, którego może mu pozazdrościć niejeden aktor. Od dwóch lat podbija broadwayowskie sceny i zyskuje coraz większą popularność. Athan Sporek zagrał m.in. w "Nędznikach", "Dziadku do orzechów", w serialach telewizyjnych "The Knick" i "Odd mom out", nagrywa także – jako stały lektor kanału Nickelodeon – bajki dla dzieci "Super Wings" i wkrótce pojawi się w debiutującym programie "Butterbean Café", a obecnie jest zaangażowany przez Roberta De Niro i Jerry'ego Zaksa do musicalu "A Bronx tale", wystawianego w Longacre Theatre na Manhattanie. Również jego starsza siostra, Angelina, może się pochwalić wieloma osiągnięciami teatralno-scenicznymi.
Sobota 28 stycznia 2017

W Polsce nie ceni się tego co polskie • Obecna wolność to samowola

Rozmowa ze Stanem Borysem, artystą będącym legendą polskiej sceny muzycznej i świętującym w roku ubiegłym dwa duże jubileusze. Niebawem wystąpi on w Bostonie oraz w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie.
Sobota 21 stycznia 2017

Greenpoincka Polonia w literaturze • Amerykanin z polskim sercem

Geoffrey Cobb jest Amerykaninen mającym irlandzkie korzenie, ale zafascynowanym historią Europy Wschodniej, a zwłaszcza Polski i Polonii. Napisał dwie książki na temat przeszłości Greenpointu, w których – jako pierwszy historyk – poświęcił dużo miejsca naszej grupie etnicznej, odgrywającej w tej dzielnicy znaczącą rolę, począwszy od końca XIX wieku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.