Prenumerata
NYC 06:35 am | WWA 12:35 pm
1 USD = 3.0268 PLN
Piątek 18 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Edytorial - Więcej publikacji
Środa 01 stycznia 2014

Jak przeżyć szczęśliwie nadchodzący rok

Wielu z nas na początku roku podejmuje różne postanowienia na przyszłość. Jednak większość osób rezygnuje z dotrzymania tych deklaracji już po pierwszych kilku tygodniach. Co zrobić, aby nadchodzący rok okazał się dla nas pomyślny – radzą specjaliści.
Środa 09 kwietnia 2014

Zadawanie pytań widać dziś nie w modzie

10 kwietnia 2010 roku z niedowierzaniem czekaliśmy przed telewizorem na kolejne wieści ze Smoleńska. Jeszcze była nadzieja, że ktoś przeżył, podobno były karetki, podobno trzy osoby zabrano do szpitala. Nerwowo przełączałem kanały pomiędzy telewizją polską a amerykańską, na stole stał laptop z otwartymi kilkoma stronami informacyjnymi z całego świata, włącznie ze stronami rosyjskimi.
Piątek 04 kwietnia 2014

Food stamps – pomoc czy przekleństwo?

Chyba każdy Polak przyjeżdżający do Ameryki sobie zdawał sprawę z faktu, że na ziemi Waszyngtona dolary na drzewach nie rosną. Można natomiast ciężką pracą i inwencją osiągnąć niezależność finansową, co chyba jest celem większości z nas. Dzisiaj powiedzenie, "czy się siedzi, czy się leży – dwa tysiące się należy", nabiera realnego znaczenia na amerykańskiej ziemi. Poza programem SNAP oferowana jest w USA pełna gama innych "udogodnień", jak ciągnąca się praktycznie bez końca zapomoga dla bezrobotnych, dopłata do czynszu, bezpłatna opieka lekarska, a nawet, przyznawany w niektórych stanach darmowy (lub za grosze) telefon komórkowy.
Sobota 04 stycznia 2014

Trzymam kciuki, by mi się udało …

Zdać, spłacić, spotkać się, schudnąć, kupić, pojechać, odwiedzić - to najkrótsza lista najpopularniejszych, noworocznych postanowień. Właśnie teraz, w styczniu, obiecujemy sobie, że już za chwilę,  na pewno, na 100 procent, żeby się “waliło i paliło”, zmienimy coś w swoim życiu.  Niestety dosyć szybko okazuje się, że zdecydowana większość z nas za rok będzie musiała powtórzyć te obietnice. Noworoczne życzenia najczęściej kończą się porażką, bo jak tłumaczą psychologowie, postanowienia są zbyt ogólnie sformułowane lub zbyt rygorystyczne.
Sobota 04 stycznia 2014

Czas na Billa de Blasio

1 stycznia 2014 roku Bill de Blasio oficjalnie objął stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Został wybrany dzięki najbardziej chirurgicznej kampanii w nowoczesnej historii politycznej Nowego Jorku. “Nierówność ekonomiczna” oraz “zakończenie ery stop-and-frisk” – to najczęściej powtarzane słowa podczas ostatnich miesięcy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.