Prenumerata
NYC 03:59 pm | WWA 09:59 pm
1 USD = 3.1511 PLN
Czwartek 21 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Edytorial - Więcej publikacji
Środa 01 stycznia 2014

Jak przeżyć szczęśliwie nadchodzący rok

Wielu z nas na początku roku podejmuje różne postanowienia na przyszłość. Jednak większość osób rezygnuje z dotrzymania tych deklaracji już po pierwszych kilku tygodniach. Co zrobić, aby nadchodzący rok okazał się dla nas pomyślny – radzą specjaliści.
Wtorek 17 czerwca 2014

Ocena przyrostu prezesa

Drodzy rodacy, przecież nic się nie stało, tak można by skwitować reakcję premiera, ministra spraw wewnętrznych i oczywiście szefa Narodowego Banku Polskiego, który ze spokojem grabarza przekonywał Polaków, że wszystko co zostało nagrane na "taśmach", pomimo wielu brzydkich słów, to... ku chwale ojczyzny.
Wtorek 10 czerwca 2014

Gdzie ci liderzy, prawdziwi tacy…

Jeśli jedność i siłę narodu mierzyć według popularności ich liderów, zarówno tu, w Ameryce, jak i w znacznej części świata, jesteśmy głęboko w pewnej – cenzurą dla prasy objętej – otchłani. Patrząc na horyzont politycznego porządku, nikt specjalnie nie wybija się ponad smutną szarą normę. Może gdzieś w oddali widać łysinę Putina, uważanego przez znaczną część swojego społeczeństwa za twardego lidera, wojującego o dobro wielkiej Rosji. Skąd ten międzynarodowy marazm?
Czwartek 29 maja 2014

A może jednak KPA?

Na przestrzeni wieków Polacy zawsze potrafili się jednoczyć, gdy w niebezpieczeństwie była ojczyzna. Tak też było 70 lat temu w Ameryce, gdy pod koniec II wojny światowej los Polski – pomimo schyłku konfliktu w Europie – był ponownie zagrożony. Na pierwszy zjazd Kongresu Polonii Amerykańskiej do Buffalo w stanie Nowy Jork przyjechało wtedy prawie dziesięć tysięcy Polaków z całej Ameryki.
Piątek 16 maja 2014

Moje Monte Cassino

Był rok 1988, gdy po kilku miesiącach pobytu w gorącej Italii – jeszcze jako uciekinier polityczny – zacząłem zarobione na sadzeniu arbuzów liry wydawać na podróże.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.