Prenumerata
NYC 08:03 am | WWA 02:03 pm
1 USD = 3.9946 PLN
Czwartek 30 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Edytorial - Więcej publikacji
Środa 11 maja 2016

Polacy i Żydzi: Nasze rendezvous

W świetle ostatniego protestu pod Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku, który zorganizował nowojorski rabin Zev Friedman, warto dogłębniej przeanalizować domniemany polski antysemityzm. Przypomnę, że spora grupa uczniów szkoły Rambam Mesivta High School protestowała przeciwko „pisaniu historii na nowo” przez polski rząd, trzymając w dłoniach plakaty z napisami „3 miliony Żydów zostało zamordowanych w Polsce” oraz „Jedwabne – nigdy nie zapomnimy”. Sam rabin Zev Friedman wykrzykiwał przez megafon: „Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki”.
Środa 01 stycznia 2014

Jak przeżyć szczęśliwie nadchodzący rok

Wielu z nas na początku roku podejmuje różne postanowienia na przyszłość. Jednak większość osób rezygnuje z dotrzymania tych deklaracji już po pierwszych kilku tygodniach. Co zrobić, aby nadchodzący rok okazał się dla nas pomyślny – radzą specjaliści.
Czwartek 19 maja 2016

Nie wszystko, co przychodzi z głowy, jest myśleniem

20 stycznia 1961 JFK wypowiedział słynne zdanie: "Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju". Maksyma prezydenta USA sprzed pół wieku jest, moim zdaniem, zawsze aktualna, z tym jednym zastrzeżeniem, że przynajmniej niektórzy dobrze swojemu krajowi by zrobili... nic nie robiąc. Tak po prostu. Najlepiej by było, jakby usiedli ze szklanką mleka na uspokojenie i patrzyli w niebo, to ponoć leczy skołatane nerwy.
Piątek 15 kwietnia 2016

Panamskie kwity

Skoro wywożenie przemysłu do rajów produkcyjnych w celu obniżania kosztów jest poprawne politycznie i zgodne z prawem międzynarodowym, z jakiego powodu gani się poszukiwanie rajów fiskalnych? Panuje jaśnie oświecona globalizacja, a ułatwiony przepływ kapitału to jej i założenie, i skutek jednocześnie.
Niedziela 06 marca 2016

Kryzysowa narzeczona

„Mogłaś być już na dnie, a nie byłaś. Nigdy nie dowiesz się, co straciłaś” – śpiewa w radiu Lady Pank. Czy dno dla każdego jest na tym samym poziomie?
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.