Prenumerata
NYC 04:37 pm | WWA 10:37 pm
1 USD = 3.8233 PLN
Sobota 01 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Czwartek 14 lipca 2016

To jest fakt: z rąk policji częściej giną biali niż czarni

Kolejne bezsensowne protesty organizowane w związku z rzekomym rasizmem i brutalnością policji kosztowały życie pięciu białych funkcjonariuszy. 25-letni Afroamerykanin, zaślepiony nienawiścią pompowaną przez rasistowski ruch Black Lives Matter (Czarne Życie ma Znaczenie), wszedł na dach i podczas manifestacji w Dallas zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Co na to prezydent USA? Jeszcze kilka godzin przed tragedią ubolewał nad tym, jak wielu Afroamerykanów ginie z rąk policji. Czy pan prezydent naprawdę wie, jak wielu?
Wtorek 12 lipca 2016

Fakty i mity dotyczące mieszkań z czynszem regulowanym - Właściciel nie może sam wyrzucić lokatora

Rozmowa z Jackiem Bikowskim, konsultantem ds. mieszkaniowych w North Brooklyn Development Corporation, na temat mieszkań objętych czynszem stabilizowanym i kontrolowanym, a także praw i obowiązków ich właścicieli oraz lokatorów
Poniedziałek 11 lipca 2016

Powstaje nieformalna amerykańska armia? Zbrojenie agencji rządowych

Broń i pojazdy opancerzone na amerykańskich uniwersytetach? Oddziały specjalne wyposażone w karabinki szturmowe AR-15 w IRS? Duży arsenał broni i amunicji w Agencji Ochrony Środowiska? Pozamilitarne agencje federalne od dłuższego już czasu intensywnie się dozbrajają, a liczba ich pracowników mogących nosić przy sobie broń palną przewyższyła już liczbę tzw. marines w Korpusie Piechoty Morskiej.
Piątek 27 maja 2016

Wojna toaletowa

Poprawność polityczna w Stanach Zjednoczonych sięgnęła nowego pułapu: wkroczyła do publicznych toalet. Cisza przypisana tym miejscom została bezpowrotnie przerwana decyzją władz Karoliny Północnej, ograniczającą używanie publicznych łazienek i szatni przez osoby płci urodzenia, a nie płci przez siebie wybranej.
Piątek 27 maja 2016

Mea culpa, mea maxima culpa…

Grzechów mam wiele. Wyznaję szczerze, że grzeszę coraz więcej i częściej. Leniwie leżę całą niedzielę po tygodniu pracy, bez umiarkowania. Zajadam stresy, jakby każdy posiłek był moim ostatnim. Nie piję, ale chyba zacznę palić, gdyż podobno lepiej sięgać po papierosa niż po fast food i słodycze, a niczym innym ostatnio z braku czasu się nie żywię. Lepiej dla figury, bo płuc nie widać. Ponadto, choć tego na liście grzechów nie ma, zaczynam używać słów powszechnie uznanych za nieprzyzwoite.
Polonia - Więcej publikacji
Czwartek 29 września 2016

Wspólnie musimy dbać o wizerunek Polski

Przedstawiciele polonijnych organizacji i placówek rządowych, które zaangażowane są w budowanie wizerunku Polski na świecie, wzięli udział w sympozjum zorganizowanym przez Amerykańsko-Polską Radę Doradczą (APAC). Spotkanie odbyło się w sobotę, 24 września, w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.
Poniedziałek 26 września 2016

PiS zdelegalizuje “bratnią pomoc” - “Uchylimy ustawę 1066”

Rozmowa z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w sobotę, 17 września, spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych w Instytucie Józefa Piłsudskiego na Greenpoincie
Poniedziałek 26 września 2016

Minister Błaszczak odwiedził Instytut Piłsudskiego - Polonia jest najlepszym ambasadorem Polski

"Bez wstydliwości, bo nie mamy się czego wstydzić, z poczuciem pewności siebie, że jesteśmy dumnym narodem, który ma bogatą kulturę, powinniśmy iść naprzód. To jest gwarancja naszego sukcesu" – tak o postawie Polaków i Polonii mówił Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, który w sobotę przybył na Greenpoint.
Niedziela 25 września 2016

Gdzie jest Bóg? Na przykład w internecie

Dominikanin Adam Szustak wychował się w domu, w którym nie mówiło się o Bogu, bo nikt w niego nie wierzył. On w pewnym momencie zaczął. Kilkanaście lat temu został przyjęty do zakonu. A że ma charyzmat obieżyświata, to krąży po kościołach, aulach i salach, głosząc dobrą nowinę. O Bogu opowiada też w internecie, głównie na kanale “Langusta na palmie”, który ma już ponad 155 tys. subskrybentów. W połowie września ojciec Adam gościł na Greenpoincie, gdzie prowadził trzydniowe rekolekcje.
Środa 21 września 2016

Sąsiad zamachowcem?

28-letni wyznawca islamu Ahmad Khan Rahami podłożył bomby w różnych częściach metropolii nowojorskiej, bo chciał zabić i ranić jak najwięcej “niewiernych”. Napisał o tym w swoim notatniku. Niemal 40 godzin po pierwszym wybuchu został ujęty w Linden w stanie New Jersey. Ukrywał się naprzeciwko kościoła, w którym odprawiane są polskie msze, w okolicy licznie zamieszkanej przez imigrantów znad Wisły.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.