Prenumerata
NYC 12:25 pm | WWA 05:25 pm
Poniedziałek 19 marca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Edytorial
Wszystkie
Sobota 20 stycznia 2018

Pieniądze szczęścia nie dają...

Pieniądze szczęścia nie dają, ale w głowie mieszają – mawiała moja babcia i tak słuchając lub czytając wypowiedzi ojca i syna Stuhrów, których ostatnimi czasy wszędzie pełno, odnoszę wrażenie, że ci aktorzy daleko odpłynęli od zdrowego rozsądku i rzeczywistości.
Środa 17 stycznia 2018

Duże pieniądze, duży kłopot

Rzesze mieszkańców Ameryki stały niedawno w kolejkach po kupony Powerball i MegaMillions w nadziei na zdobycie chociaż części miliarda dolarów, które były do wylosowania. Tak dzieje się za każdym razem, gdy pula rośnie do kilkuset milionów. Liczymy na to, że wygrana rozwiąże nam problemy, pozwoli na spokojne i dostatnie życie. Tymczasem duża część zwycięzców w poprzednich kumulacjach twierdzi, że pieniądze jednak szczęścia nie dają.
Opinie
Wszystkie
Środa 14 marca 2018

Głos sprawiedliwości

I znów na ulicę wyszli Polacy. Jedni dla uczczenia żołnierzy wyklętych, inni wyrażając swój sprzeciw projektowi degradacji generała Jaruzelskiego, Kiszczaka i innych z tej grupy.
Środa 14 marca 2018

Kupa śmiechu

Kto powiedział, że z nastolatkami jest kupa śmiechu, miał absolutną rację. Od lat leżę pod stołem trzymając się za brzuch, bo ze śmiechu nie da rady stać na nogach.
Prawo i My
Wszystkie
Środa 07 marca 2018

Sądowy rollercoaster

Sprawy odszkodowawcze przeciwko miastu należą do trudnych. Zwłaszcza jeżeli chodzi o potknięcia na terenach, za których utrzymanie odpowiedzialne są miasto i miejskie korporacje. Wynika to z kilku kwestii. Przede wszystkim należy wiedzieć, że poszkodowany może skutecznie sądzić miasto, tylko jeżeli udowodni, że odpowiednie jednostki organizacyjne miasta otrzymały wcześniej odpowiednie pisemne zawiadomienie o istnieniu groźnego defektu.
Środa 28 lutego 2018

4,2 mln dla polskiego bohatera

W dzisiejszym artykule przedstawiam historię człowieka, syna żołnierza Armii Krajowej oraz zasłużonego i wielokrotnie internowanego działacza Solidarności, który uzyskał kilkumilionowe odszkodowanie po niezwykle zaciekłej batalii sądowej. Dodam tylko, iż był on wcześniej klientem innej kancelarii amerykańskiej na Manhattanie. Dołączył do nas jako klient, gdy stracił zaufanie do usług świadczonych przez poprzedniego prawnika, połączonym z brakiem możliwości rozmowy z nim w języku ojczystym.
Finanse
Wszystkie
Sobota 30 grudnia 2017

Kolędy przywołują wspomnienia z dzieciństwa

Rozmowa z Majką Jeżowską, artystką, która z Anną Jurksztowicz i Andrzejem Krzywym wystąpi dla Polonii na koncertach z serii "Hej kolęda… czyli świąteczne śpiewanie"
Środa 04 października 2017

Konwencja podatkowa bez tajemnic

Informacja, która ukazała się na portalu "Nowego Dziennika" oraz w jego wydaniu papierowym pt. “Zmiany w polskim prawie uderzą w Polonię?” wywołała komentarze czytelników na temat potencjalnych skutków podpisania umowy dla Polonii amerykańskiej. Wyjaśniamy więc, czym jest konwencja MLI i czy coś zmieni w kwestiach podatkowych pomiędzy USA a Polską.
Edukacja
Wszystkie
Niedziela 11 marca 2018

Chcemy zainspirować Polską młodych ludzi

Rozmowa ze Sławomirem Olejnikiem, współzałożycielem i prezesem Fundacji Polska Innowacyjna.
Czwartek 22 lutego 2018

Językowy galimatias

Polacy nad Wisłą chodzą na shopping, jedzą brunch, a w telewizji oglądają relacje z backstage'u. Bez znajomości języka polskiego anglojęzyczny obywatel czuje się w Polsce coraz bardziej jak u siebie w domu. O tym, czy zapożyczenia z języka angielskiego są zagrożeniem dla polszczyzny, rozmawiamy z dr. Rafałem Sidorowiczem – językoznawcą, adiunktem w Instytucie Polonistyki Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Szczecińskiego
Nieruchomości
Wszystkie
Wtorek 13 czerwca 2017

Jak wynająć mieszkanie lub pokój, by nie stracić

“Najpierw lokator przestał płacić, później straszył deportacją, a jak już go wybłagałam, by się wyprowadził, to pod moją nieobecność załatwił się na środku pokoju” – opowiada właścicielka apartamentu na Bay Ridge. Nie wiadomo, jak często dochodzi do tak nieprzyjemnych sytuacji, ale na pewno się zdarzają. Warto więc wiedzieć, jak się przed nimi bronić. Także przyszli lokatorzy powinni znać swoje prawa, najlepiej przed wprowadzeniem się.
Sobota 17 grudnia 2016

Greenpoint zmienia swoje oblicze • Dubaj nad East River

W ciągu najbliższych kilku lat nabrzeże Greenpointu ulegnie całkowitej przemianie. To za sprawą nowoczesnych osiedli mieszkaniowych z luksusowymi apartamentami powstających w miejscu starych pofabrycznych hal i magazynów. Wiele z nich jest już w fazie budowy, inne są w planach, a poza tym deweloperzy ciągle wykupują nowe tereny, na których chcą realizować swoje mieszkaniowe plany. Już zaczęto określać tę część polskiej dzielnicy mianem Dubaju nad East River.Będą go tworzyć m.in. opisane poniżej drapacze chmur i kompleksy mieszkaniowe. Tylko do 2019 roku na nabrzeżu Greenpointu pojawi się ponad 3 tys. nowych, luksusowych apartamentów.
O Polsce
Wszystkie
Środa 14 marca 2018

O zmianach w Muzeum II Wojny Światowej

Delegacja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przebywała od 13 do 20 lutego na wschodnim wybrzeżu USA. Celem wizyty było m.in. przedstawienie Polonii zmian, które zachodzą w placówce pod nowym kierownictwem od kwietnia 2017 roku.
Niedziela 11 marca 2018

Chcemy zainspirować Polską młodych ludzi

Rozmowa ze Sławomirem Olejnikiem, współzałożycielem i prezesem Fundacji Polska Innowacyjna.
Turystyka
Wszystkie
Środa 14 marca 2018

Stany Zjednoczone to dla nas szczególny rynek

W dzisiejszych czasach to nie klient dostosowuje swoje plany do rozkładu lotów, tylko to linia lotnicza musi dostosować się do preferencji pasażera – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT
Środa 07 marca 2018

Polscy himalaiści nie zdobyli ośmiotysięcznika

Denis Urubko, który w sobotę, 24 lutego, bez zgody i wiedzy kierownika oraz zespołu wyprawy, samotnie ruszył na szczyt K2, w poniedziałek po południu, 26 lutego, wrócił do bazy. Jak przekazał, dotarł na wysokość 7600 m n.p.m., skąd musiał zawrócić ze względu na złe warunki pogodowe oraz lawinę. Ośmiotysięcznik okazał się jednak zbyt trudny do zdobycia zimą dla całej ekipy. W poniedziałek, 5 marca, polscy himalaiści podjęli decyzję o rezygnacji z wyprawy.
Polonia
Wszystkie
Niedziela 11 marca 2018

Chcemy zainspirować Polską młodych ludzi

Rozmowa ze Sławomirem Olejnikiem, współzałożycielem i prezesem Fundacji Polska Innowacyjna.
Sobota 10 marca 2018

Upamiętnienie żołnierzy niezłomnych

"Naszym zadaniem jest odnaleźć naszych bohaterów, ofiary zbrodni, nazwać ich po imieniu i opatrzyć na drogę" – podkreśliła mec. Anna Szeląg, zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN mówiąc o celu, jaki przyświeca osobom biorącym udział w pracach poszukiwawczo-ekshumacyjnych związanych z grobami żołnierzy wyklętych.
Zdrowie i Uroda
Wszystkie
Sobota 10 marca 2018

Czy potrzebna jest zmiana czasu?

Większe ryzyko zawałów serca, wzrost liczby wypadków drogowych, zaburzenia snu, złe samopoczucie i nastrój – to tylko niektóre skutki zmiany czasu, które mogą występować przez kilka dni po przesunięciu wskazówek zegara. Argumentem "za" ma być oszczędność energii. Ma, bo jak przekonują naukowcy, jednoznacznych danych brak, za to są niepewne oszacowania. Dlatego coraz więcej krajów, w tym Polska, chce, by zmiana czasu nastąpiła po raz ostatni.
Czwartek 25 stycznia 2018

Aspołeczna społeczność

Twórcom mediów społecznościowych na całym świecie przyświecał na początku jeden cel – chcieli zbudować narzędzie, które ułatwi kontakty ludziom bez względu na to, jak daleko od siebie mieszkają. Mogli oni dzięki portalom takim jak Facebook budować sieć swoich przyjaciół i wymieniać się z nimi informacjami z życia codziennego. Tymczasem portale społecznościowe stały się pułapką, która może prowadzić do uzależnienia, depresji i rozkładu społeczeństwa, jakie dotąd znaliśmy.
Auto-Moto
Wszystkie
Sobota 12 sierpnia 2017

Drzwi do kariery w NYPD i agencjach miejskich

Brak opłat parkingowych lub ich wygaśnięcie, pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, a także problemy z rejestracją samochodu lub jego inspekcją – to najczęstsze przyczyny wystawiania mandatów przez funkcjonariuszy NYPD Traffic Enforcement District. Wśród nich są Polacy, którzy zachęcają do podjęcia pracy w tej agencji, tym bardziej że kandydaci nie muszą być obywatelami amerykańskimi, wystarczy posiadanie zielonej karty.
Niedziela 23 kwietnia 2017

Powstaje film o Czesławie • Samotna śmierć rajdowca

Należał do grona najwybitniejszych polskich rajdowców lat 50. 60. i 70. ubiegłego wieku. Był także znanym i cenionym rzemieślnikiem. Po wyemigrowaniu z Polski jego życie całkowicie się odmieniło. Zmarł w osamotnieniu i niewiele brakowało, by został pochowany w zbiorowym miejskim grobie. Właśnie powstaje film o jego życiu pełnym "zakrętów i odcinków specjalnych".
Kultura
Wszystkie
Piątek 16 marca 2018

Nowy Jork w kolorze zielonym

17 marca Irlandczycy składają hołd swojemu patronowi, świętemu Patrykowi. W ich kraju jest to święto narodowe, a na całym świecie jedno z najchętniej obchodzonych wydarzeń. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty. Wyjątkowo hucznie Dzień św. Patryka celebruje się w metropolii nowojorskiej. W paradzie, która maszeruje 5 Aleją, bierze udział nawet 250 tys. osób.
Środa 14 marca 2018

Troje artystów i piękna muzyka – uczta duchowa w Fundacji Kościuszkowskiej

Są koncerty, podczas których po każdym zagranym czy zaśpiewanym utworze słuchacz pragnie, aby artysta powtórzył, a potem doświadcza rozczarowania, że to już koniec. Takich uczuć doznałem w Fundacji Kościuszkowskiej w sobotę, 23 lutego, kiedy wściekłem się na pędzący czas i na tych, którzy układali program, że to się już skończyło.
Reklama
Co, Gdzie, Kiedy
Czwartek 18 maja 2017 - Sobota 30 czerwca 2018

Bezpłatne kursy dla dorosłych

Wtorek 02 stycznia 2018 - Piątek 01 czerwca 2018

Bezpłatny kurs języka angielskiego dla dorosłych na Ridgewood

Czwartek 11 stycznia 2018 - Niedziela 01 lipca 2018

Konkurs na esej historyczny

Sobota 27 stycznia 2018 - Sobota 21 kwietnia 2018

Bezpłatne rozliczenie podatków za rok 2017

Czwartek 01 lutego 2018 - Sobota 31 marca 2018

Chór Hejnał poszukuje solistów

Sobota 03 lutego 2018 - Wtorek 15 maja 2018

Wystawa pt. "Angels Wild and Winsome" w Metuchen

Środa 21 lutego 2018 - Sobota 31 marca 2018

Wystawa "Rhythm of the Heart – Photography" na Greenpoincie

Niedziela 04 marca 2018 - Wtorek 15 maja 2018

Wystawa sztuki współczesnej "Bleeding Edge" w Peekskil

Niedziela 04 marca 2018 - Niedziela 25 marca 2018

Zostań członkiem Komitetu Parady Pułaskiego na Staten Island

Wtorek 13 marca 2018 - Czwartek 29 marca 2018

Wystawa obrazów Stefanii Henryki Cieszyńskiej na Greenpoincie

Czwartek 15 marca 2018 - Niedziela 15 kwietnia 2018

Wystawa grafiki "Artyści ASP Wrocław - Dzieciom" na Greenpoincie

Poniedziałek 19 marca 2018 - Środa 21 marca 2018

Rakolekcje wielkopostne na Greenpoincie

Reklama
Reklama