Prenumerata
NYC 08:53 am | WWA 02:53 pm
Wtorek 18 grudnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:

Przegląd Polski

Czwartek 09 kwietnia 2009

O wyższości pozornie dzikich

Odkąd Jan Tadeusz Stanisławski z wysokości swej Katedry Mniemanologii Stosowanej dowiódł wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia, staram się podpierać jego ustalenia nowymi dowodami.
Czwartek 02 kwietnia 2009

Odważne serce

Rozmowa z Anną Mieszkowską z okazji zbliżającej się premiery \"The Courageous Heart of Irena Sendler\", amerykańskiego filmu fabularnego wyprodukowanego przez firmę Hallmark w ramach cyklu \"Hallmark Hall of Fame Movie\".
Czwartek 02 kwietnia 2009

Kartki ze skażonej strefy

W Polsce szaruga, ziąb i wiatr, mimo kalendarzowej wiosny. Bardzo chciałabym powiedzieć za Kantem: \"Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie\". Nie da się.
Czwartek 02 kwietnia 2009

Pan Jezus uważał inaczej…

Mijają 4 lata od śmierci Jana Pawła II i 160 od śmierci Juliusza Słowackiego. Poeta jak dobry duch (Król-Duch?) towarzyszył przez całe życie Karolowi Wojtyle.
Czwartek 26 marca 2009

Każdy kraj ma swoje mity

Trzeba mieć szczęście! A to mi dopisało, gdy przechodząc w Krakowie ul. Stolarską - obok Konsulatu USA - dostrzegłam bardzo dużo młodych ludzi zmierzających w stronę furty kościoła oo. Dominikanów.
Czwartek 26 marca 2009

Zanim przykręcono śrubę.
Polska w latach 1945-1948

Na historię Polski Ludowej składa się kilka okresów, które różnią się skalą natężenia represji, zakresem swobody w dziedzinie kultury, jak również sytuacją...
Czwartek 26 marca 2009

Dziennikuglarze

I znowu poniedziałek, a ja mam głowę pustą jak dziurawe wiadro i nie wiem, od czego zacząć ten felieton. Otwieram więc emalię i czytam wiadomość o... własnej głupocie.
Ostatnie wydanie PP
Przegląd Polski- styczeń 2016
Z blogów naszych redaktorów

Spotkanie z Januszem Szlechtą w Instytucie Józefa Piłsudskiego

We wtorek, 28 marca, w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Ameryce poprowadzę spotkanie z redaktorem „Nowego Dziennika” Januszem Szlechtą, autorem książki „Widziane stąd”.

Zamknięte, zaraz wracam

Rząd Stanów Zjednoczonych chwilowo nie działa. Od 1970 to już siedemnasty taki przypadek.