Prenumerata
NYC 05:37 am | WWA 10:37 am
Piątek 23 marca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW

Blog - Nick

Czwartek 18 lipca 2013

Jaki z nami leci pilot?

Gdy mój samolot lądował w czwartkowy wieczór na pasie lotniska San Francisco, w oknie iluminatora przemknął wrak koreańskiego boeinga 777, który kilka dni wcześniej nie trafił w pas startowy i spalił się na płycie lotniska. Był kalifornijski piękny wieczór, ale po plecach wielu pasażerów przeszedł dreszczyk grozy.
Czytaj więcej
Czwartek 11 lipca 2013

Kto komu daje…

Ameryka się zmienia. Truizm? Oczywiście. Wciąż jednak pozostaje pozostaje najbardziej hojnym społeczeństwem świata, choć coraz mniej chętnie wspiera swoje kościoły i organizacje religijne.
Czytaj więcej
Czwartek 04 lipca 2013

Amerykańsko i patriotycznie

Wielu Czytelników pamiętających czasy PRL ma podobne wspomnienia związane z pierwszymi skojarzeniami z Ameryką. Pierwsze dżinsy Levi Straussa czy Wranglera. Coca-cola albo pepsi, w zależności od regionu kraju. Jakiś amerykański samochód jeżdżący po ulicach. No i hollywoodzkie filmy trafiające do kin obok polskich czy radzieckich produkcji.
Czytaj więcej
Czwartek 27 czerwca 2013

(Nie)widzialna ręka polityki

Producent broni Smith & Wesson zwiększa produkcję i nie nadąża za zamówieniami. Także jego konkurent Sturm Ruger narzeka, że nie jest w stanie sprostać rosnącemu popytowi, a opóźnienia sięgają nawet dziewięciu miesięcy.
Czytaj więcej
Czwartek 20 czerwca 2013

Wszystko przez tę demografię

W 2012 roku, po raz pierwszy w historii gromadzenia danych przez Biuro Spisu Powszechnego, zmarło w USA więcej białych ludzi, niż ich przyszło na świat. To fakt dość nieoczekiwany. Demografowie oczekiwali, że jeszcze przez kilka lat białych per saldo będzie przybywać.
Czytaj więcej