Prenumerata
NYC 06:04 pm | WWA 12:04 am
Piątek 22 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Nick

Czwartek 04 kwietnia 2013

Czego nauczył nas kryzys?

Pięć lat temu świat finansów stanął na krawędzi załamania. Dla większości z nas była to bolesna lekcja. Jednak z najnowszego badania przeprowadzonego przez Fidelity Investments wynika, że większość osób próbujących aktywnie zarządzać swoimi finansami wyciągnęła wnioski z doświadczeń kryzysu.
Czytaj więcej
Piątek 29 marca 2013

Im później, tym drożej

Proszę wybaczyć, że w czasie świątecznym będzie o mamonie i o tym co cesarskie – podatkach. Sezon rozliczeń w pełni, a tu z badań wynika, że z wysyłaniem zeznań do IRS nie należy zwlekać. Im później, tym będzie drożej.
Czytaj więcej
Czwartek 21 marca 2013

Dwója z infrastruktury

Nasza infrastruktura potrzebuje gigantycznych inwestycji i znajduje się w zaledwie zadowalającym stanie – alarmuje korpus inżynierów cywilnych American Society of Civil Engineers (ASCE). To właściwie ponowne odkrywanie Ameryki. O tym, że się sypie, wiemy nie od dziś.
Czytaj więcej
Czwartek 14 marca 2013

Czy już przespałeś się w pracy?

Statystyczny Amerykanin przyznaje się, że śpi mniej niż 7 godzin na dobę, a co piąty walczy z sennością w ciągu dnia – wynika z badań Stanford University. Przekłada się to na straty w wydajności pracy, mierzone corocznie w miliardach dolarów.
Czytaj więcej
Czwartek 07 marca 2013

I z czego się tu cieszyć?

Zwykle takim wydarzeniom towarzyszyły medialne fanfary i prognozy świetlanej przyszłości. Tym razem nie widać żadnych oznak entuzjazmu. Zwłaszcza wśród drobnych inwestorów. A Dow Jones Industrial Average, najpopularniejszy (choć nie najbardziej reprezentatywny) indeks amerykańskiego rynku kapitałowego, bije kolejne rekordy.
Czytaj więcej