Prenumerata
NYC 12:48 am | WWA 06:48 am
Środa 21 listopada 2018
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Nick

Czwartek 13 czerwca 2013

Kto cię najlepiej podgląda?

Ameryka żyje aferą związaną z ujawnieniem rządowych programów inwigilacji internetu oraz sprawdzania naszych billingów. Wróciło widmo orwellowskiego Wielkiego Brata. Dosłownie, bo sprzedaż antyutopii "1984" w ciągu zaledwie kilku dni po rewelacjach Edwarda Snowdena o istnieniu programu PRISM przebiła sufit.
Czytaj więcej
Czwartek 06 czerwca 2013

Co ty wiesz o…?

W gospodarce coś musiało jednak drgnąć, bo Amerykanie z coraz większym optymizmem wyrażają się o swojej kondycji finansowej. Wielu z nas uważa też, że posiada odpowiednią wiedzę, aby dobrze zarządzać swoim majątkiem. Tu jednak – co nie jest specjalnym zaskoczeniem – wielu z nas może czekać zimny prysznic. Dobra opinia o stanie naszej finansowej edukacji może nie odpowiadać prawdzie.
Czytaj więcej
Czwartek 30 maja 2013

Zdrowy imigrant, czyli siła statystyki

W wojnie o reformę imigracyjną przeciwnicy i zwolennicy zmian, które pozwoliłyby na legalizację pobytu 11 milionom imigrantów, przebijają się raportami, ekspertyzami i liczbami. Wszystko po to, aby udowodnić swoją rację.
Czytaj więcej
Czwartek 23 maja 2013

Znikający deficyt

Czy szanująca się i ogólnie uznawana za autorytet instytucja może zmienić prognozę o 200 miliardów dolarów? Może. Zrobiło to ponadpartyjne Kongresowe Biuro Budżetowe (CBO), według którego deficyt budżetowy USA zaczął się dość gwałtownie kurczyć.
Czytaj więcej
Czwartek 16 maja 2013

Terminal Wielkiego Brata

Wielki Brat to nie tylko rząd, to także świat wielkich korporacji. Przekonaliśmy się o tym w ostatnich dniach, gdy okazało się, że terminale serwisów finansowych Bloomberga instalowane u klientów z Wall Street działały w dwie strony.
Czytaj więcej