Prenumerata
NYC 09:28 am | WWA 03:28 pm
1 USD = 3.7426 PLN
Poniedziałek 29 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Kasia Szcześniak

Czwartek 29 marca 2012

Carrie, oddawaj moje marzenia!

Wielu ludzi, w tym ja, zanim przyjechało do Nowego Jorku spróbować szczęścia, oglądało różne seriale, których akcja toczyła się w tym mieście, naiwnie myśląc, że skoro ich bohaterom udało się tu jakoś przetrwać, to im też się uda. Niestety na miejscu okazuje się, że wszystko to bajki wymyślone przez hollywoodzkich scenarzystów, a o życiu Carrie Bradshaw z "Sex and the City" czy Rachel z "Friends" możemy sobie tylko pomarzyć.
Czytaj więcej
Czwartek 22 marca 2012

Irlandzkie szaleństwo w środku miasta

Rok temu Dzień św. Patryka przypadał w czwartek, więc na paradę nie poszłam, bo byłam w pracy. W tym roku osób, które tak jak ja, chciały nadrobić ubiegłoroczną nieobecność było chyba kilkaset tysięcy, jeśli nie więcej, a na ulicach królowała zieleń, krzyki, gwizdy i śpiewy oraz papierowe kubki z niedozwoloną zawartością.
Czytaj więcej
Czwartek 15 marca 2012

Kto ma lepiej – “starzy” czy “nowi”?

Spotykając się z bohaterami moich tekstów do działu "Wybrałem Amerykę" i poznając przez ten rok różne osoby z Polski, wysłuchałam już sporo emigracyjnych historii. Wiele z osób, z którymi rozmawiałam, przyjechało do Stanów Zjednoczonych 20-30 lat temu. Kiedy słyszę, że od razu znaleźli pracę, a potem – mimo że byli tu nielegalnie – dostali zieloną kartę, a następnie obywatelstwo, zastanawiam się, komu było łatwiej – im wtedy, czy nam, przyjeżdżającym do Ameryki teraz. Czy w ogóle można to porównywać?
Czytaj więcej
Środa 07 marca 2012

Imigracyjne duchy Ellis Island

W ostatnią niedzielę odwiedziłam wreszcie muzeum imigracji na Ellis Island. I choć nie mam żadnych przodków, którzy przybyli do Ameryki tą właśnie drogą, miejsce to zrobiło na mnie wrażenie.
Czytaj więcej
Czwartek 01 marca 2012

Kawa bez mleka i dysfunkcje garderoby

Kiedyś ponoć było inaczej, ale teraz po Nowym Jorku i całych Stanach szaleje poprawność polityczna. Trzeba uważać na to, co się mówi, jak się mówi i do kogo. Myśleć jeszcze można co się chce, ale kto wie, czy i to się kiedyś nie skończy.
Czytaj więcej