Prenumerata
NYC 09:41 pm | WWA 03:41 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Piotr Janicki

Niedziela 25 sierpnia 2013

Inwestycje Pani Blanki

Należący do znanej polskiej filantropki Blanki Rosenstiel Polish American Investment Fund LLC zamierza stopniowo zwiększać swoje zaangażowanie w akcjonariacie Domu Maklerskiego IDMSA.
Czytaj więcej
Niedziela 18 sierpnia 2013

Stłucz Pan termometr

Stłucz Pan termometr, a nie będziesz miał gorączki, powiedział kiedyś Lech Wałęsa. Minister Rostowski przygotowując projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych zaproponował Polakom terapię polegającą na stłuczeniu termometru.
Czytaj więcej
Niedziela 11 sierpnia 2013

W portfelu

Zajrzyj do swojego portfela. Szansa, że znajdziesz tam banknot jednodolarowy jest bardzo duża. Zazwyczaj jednodolarόwka bywa bardziej zniszczona niż pozostałe banknoty. Dzieje się tak dlatego, że jest w ciągłym ruchu, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do automatόw z napojami lub pozostaje w kieszeniach naszych spodni niemiłosiernie pognieciona.
Czytaj więcej
Niedziela 04 sierpnia 2013

Nadgorliwość

Przez wiele lat Polska wzbraniała się przed ratyfikacją drugiego protokołu do Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych. Istotą tego protokołu jest kwestia zniesienia kary śmierci. Polska ratyfikowała niedawno ten protokół. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że po ratyfikacji w Polsce kara śmierci będzie zabroniona także w czasie wojny.
Czytaj więcej
Poniedziałek 29 lipca 2013

Majątek prywatny czyli powszechnie znany

Niewykluczone, że w przyszłości organy sądowe i kontroli skarbowej w Polsce w ramach porozumień i umόw międzynarodowych będą dzielić się informacjami zawartymi w Krajowym Rejestrze Rachunkόw i Polis z innymi krajami, tak jak czynią to w ramach wspόłpracy międzynarodowej przy wymianie informacji chociażby o kierowcach i pojazdach.
Czytaj więcej