Prenumerata
NYC 09:17 pm | WWA 03:17 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Piotr Janicki

Sobota 20 lipca 2013

Ławnik wie lepiej niż sędzia?

Po tygodniu od wydania orzeczenia sądowego w sprawie śmierci Trayvona Martina głos zabrał Barack Obama i powiedzał, że 35 lat temu Trayvonem mógłby być on sam. Dodał jeszcze, że niewielu czarnoskórych amerykańskich mężczyzn nie było śledzonych podczas robienia zakupów. Takie przeżycie jest i moim udziałem. Niewielu czarnoskórych amerykańskich mężczyzn nie słyszało dźwięku blokowanych centralnych zamków w samochodach, gdy szli ulicą- powiedział Obama.
Czytaj więcej
Niedziela 14 lipca 2013

Kto się przejął losem krowy?

Zdaniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi brakiem szacunku dla wieloletniej tradycji poszanowania wolnści religijnych związków i gmin wyznaniowych wykazała się większość posłów w Sejmie odrzucając projekt nowelizacji ustawy, która dopuszczałaby ubój rytualny bez ogłuszania.
Czytaj więcej
Niedziela 07 lipca 2013

Bashobora w Warszawie

Ponad 57 tysięcy osób zebrało się na Stadionie Narodowym w Warszawie, aby spotkać charyzmatyka katolickiego i egzorcystę z Ugandy, który w Polsce gościł na zaproszenie Biskupa Diecezji Warszawsko- Praskiej Henryka Hosera SAC. John Baptist Bashobora, kapłan z katolickiej Diecezji Mbarara, w Polsce modlił się z wiernymi nie pierwszy raz.
Czytaj więcej
Niedziela 30 czerwca 2013

Snowden i ekstradycja do Polski

Młody mężczyzna siedząc z pochyloną głową w milczeniu czeka na wejście na pokład samolotu. Na rękach ma założone kajdanki dyskretnie owinięte kurtką, aby nie rzucały się w oczy postronnemu pasażerowi. Na pokład wejdzie jako pierwszy to już pewne.
Czytaj więcej
Niedziela 23 czerwca 2013

Imię na potrzeby kawiarni

Przeciętny Kowalski nazywa się Nowak. Ministerstwo Spraw Wewnętrzych na swojej stronie internetowej informuje, że w 2009 roku na dwόch Kowalskich w Polsce przypada prawie trzech Nowakόw. Pań i panόw Nowakόw jest w Polsce ponad 207 tysięcy.
Czytaj więcej