Prenumerata
NYC 02:27 pm | WWA 08:27 pm
1 USD = 4.0835 PLN
Niedziela 26 lutego 2017
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Ela Kieszczyńska

Niedziela 22 września 2013

Jak na drożdżach

Jak na drożdżach rośnie, przybierając różne kształty, fascynacja osobą Kazimierza Nowaka, podróżnika z czasów II Rzeczpospolitej. I to tak naprawdę dzieje się za przyczyną tylko jednego człowieka. Łukasz Wierzbicki zafascynowany opowieściami swojego dziadka poświęcił lata nad ochroną od zapomnienia postaci świetnego podróżnika i reportażysty.
Czytaj więcej
Czwartek 11 lipca 2013

Historia pierwszych lat Polskiego Instytutu Naukowego

Praca Beaty Dorosz "Nowojorski pasjans" jest do kupienia w EK Polish Bookstore
Czytaj więcej
Poniedziałek 08 kwietnia 2013

Wszystkie czarno-białe nuty

Po wielu inowacyjnych albumach fotograficznych Ryszarda Horowitza na stronach których podziwiać można wizje, wyobraźnię i technikę zdjęć, trafiła do naszych rąk książka odmienna.
Czytaj więcej
Sobota 27 października 2012

Tłum, ścisk i deszcz – parę uwag o Krakowskich Targach Książki

Dwie Panie Prezydentowe, kilkadziesiąt mistrzów pióra, tłumy, które falami zalewały małą przestrzeń wystawienniczą, a wszystko to można było zobaczyć dzisiaj na 16 Targach Książki w Krakowie.
Czytaj więcej
Poniedziałek 08 października 2012

Nasze Metropolitan

Pan Czesław Karkowski przyzwyczaja nas do wysokiego poziomu swoich książek. Jest ich zresztą coraz więcej. Jako ostatni pojawił się zbiór osobistych refleksji na temat kilkudziesięcu obrazów wiszących w Metropolitan Museum of Art. „Moje Metroplitan“ ujrzało światło dzienne przed paroma tygodniami.
Czytaj więcej