Prenumerata
NYC 07:07 pm | WWA 01:07 am
Poniedziałek 19 listopada 2018
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Bożena Chlabicz

Niedziela 16 września 2012

Mąż żony nie miłuje, gdy jej skóry nie garbuje

W Warszawie w tych dniach obradował IV Kongres Kobiet, który zgłosił wobec polityków , a w sumie także wobec społeczeństwa, swoich Dziesięć Postulatów. Pierwszym i najważniejszym z nich było wezwanie do podpisania ( a potem ratyfikacji) tak zwanej Konwencji Stambulskiej, czyli Konwencji Rady Europy o Przeciwdziałaniu Przemocy Wobec Kobiet i Przemocy Domowej.
Czytaj więcej
Niedziela 02 września 2012

Lady in Red, czyli gdzie diabeł nie może…

Jest takie stare polskie przysłowie, że gdzie diabeł nie może tam… damę pośle. Jak aktualne i uniwersalne ciągle pozostaje owo porzekadło, dowiodła niedawna konwencja Republikanów na Florydzie, gdzie w roli damy, czy raczej przyszłej Pierwszej Damy debiutowała Ann Romney, żona Mitta.
Czytaj więcej
Niedziela 26 sierpnia 2012

Dla Todda, with love

Zamiast ciepłego wspomnienia po jednej z najbardziej kontrowersyjnych dwudziestowiecznych bojowniczek o prawa kobiet napisałam ciepłe podziękowanie dla jednego senatora. Znów ta polityka... No ale cóż począć, skoro panowie rywalizujący o biurko w Gabinecie Owalnym uparcie nie dają feministkom o sobie zapomnieć. Chociaż podobno bardzo się starają... Dobitnie świadczy o tym dotychczasowa kampania Mitta Romneya, która koncentruje się na gospodarce, podatkach, bezrobociu i polityce zagranicznej. Kandydat GOP-u unika natomiast, jak może , trudnych pytań odnoszących się do kwestii społecznych, zwłaszcza zaś tak zwanych „women issues”.
Czytaj więcej
Wtorek 14 sierpnia 2012

Pięćdziesiąt odcieni uległości

Wakacje sprzyjają zaległym lekturom. Nawet takim, do których z wyprzedzeniem (wynikającym z uprzedzenia, oczywiście), podchodzi się z niechęcią. I to właśnie dlatego niewielka w sumie książka jaką jest „ 50 Shades of Grey” zajęła mi ponad tydzień, podczas gdy normalnie tom podobnej objętości czytam przez jeden, góra dwa wieczory.
Czytaj więcej
Poniedziałek 30 lipca 2012

Sarah, mądrzejsza z definicji

W minionym tygodniu wszyscy (no, prawie) pojechali na Olimpiadę w Londynie. Do ekipy z USA załapał się też kandydat do złotego medalu w biegach na przełaj do Białego Domu – Mitt Romney. Mitt, sądząc z potyczek zaliczonych w drodze do nominacji GOP-u, musi był także niezły w zapasach, szermierce słownej i kick-boxingu.
Czytaj więcej