Prenumerata
NYC 09:15 pm | WWA 03:15 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Bożena Chlabicz

Niedziela 01 kwietnia 2012

Pani zabiła Pana

Gdzieś tak przd tygodniem „Nowy Dziennik” zamieścił wypowiedź szefa posterunku policji w Ridgewood na temat przemocy domowej. Problem ten – jak wynikało z owej notatki – dotyczy niestety także coraz liczniej osiadających tam Polaków. Temat trudny, ale mamy teraz przecież porę rekolekcji… I wtedy przypomniała mi się zbrodnia niesłychana.
Czytaj więcej
Niedziela 25 marca 2012

Michele, Kobieta Posłuszna

Szanowni uczestnicy dyskusji na temat „wojny GOP-u z kobietami” mają wiele racji. To nie do końca prawda, że panowie reprezentujący skrajny konserwatyzm to wszystko Mężczyźni Którzy Nienawidzą Kobiet. Bo jedna z nich miała przecież zostać panią prezydentem. Czy też – zgodnie z sugestią „ministry” Muchy z PO – Panią Prezydentą Stanów Zjednoczonych.No ale, przynajmniej w najbliższej kadencji, pan prezydent będzie z zapewne Panem prezydentem.
Czytaj więcej
Niedziela 18 marca 2012

Mężczyźni Którzy Nienawidzą Kobiet

Znowu ta polityka… No ale skoro Republikanie uparli się, żeby debatować nad Child Interstate Abortion Notification Act (CIANA) w Dzień Kobiet... Jakby wszyscy pobierali korepetycje z metod traktowania kobiet u Rusha Limbaugha... Ten epizod to, niestety, kolejny dowód na poparcie nienowej już tezy, że na skrajnym skrzydle amerykańskich Konserwatystów przez duże T, jak Tea Party, znalazło się wyjątkowo wielu Mężczyzn Którzy Nienawidzą Kobiet. Oraz Kobiet, które Też Nienawidzą Kobiet. To malownicze określenie też nie jest zresztą szczególnie oryginalne, i idę o zakład, że ktoś już go do tej pory użył w podobnym kontekście. No ale w tym wypadku fraza ze Stiega Larssona po prostu sama ciśnie się na klawiaturę...
Czytaj więcej
Sobota 10 marca 2012

Miss Representation

W polskich mediach właśnie trwa dyskusja nad nakręconym w ubiegłym roku dokumentem – „Miss Representation”. Kto ciekaw, może go sobie obejrzeć w Internecie. Warto, tym bardziej, że film demaskuje największy antyfeministyczny spisek w historii! Stawia bowiem odważną tezę, że za wszystkimi nieszczęściami współczesnych kobiet , od niższych emerytur po zaburzenia odżywiania, stoją środki masowego przekazu, które jakiś czas temu świadomie zastawiły perfidną pułapkę na piękniejszą połowę naszego gatunku.
Czytaj więcej
Niedziela 04 marca 2012

Rush’s Fluke

Kim jest Sandra Fluke? Do ubiegłej środy była anonimową studentką prawa z Georgetown Law School. Teraz jest najsławniejszą „dziwką” Ameryki. Sorry za tę „dziwkę”, no ale jednym z licznych skutków ubocznych „sprawy Sandry” jest okoliczność, że to nieeleganckie i mocno niepoprawne politycznie określenie trafiło na pierwsze strony poważnych tygodników opinii ”as is”, bez kropek i innych typograficznych listków figowych. A wszystko przez Rusha Limbaugha, który w swoim radiowym programie publicystycznym tak oto skomentował wystąpienie panny Fluke, w związku ze sporem jaki toczy się aktualnie – za pośrednictwem mediów – w kwestii refundacji środków antykoncepcyjnych:
Czytaj więcej