Prenumerata
NYC 09:07 pm | WWA 03:07 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:

Blog - Bożena Chlabicz

Poniedziałek 23 lipca 2012

Poznaj swoją wartość

„Pamiętam dokładnie moment, w którym dowiedziałam się, że dysproporcje między moimi zarobkami a zarobkami mężczyzn są tak duże. Wróciłam do domu załamana, spojrzałam w lustro i pomyślałam: jaka jest moja wartość? Ile jestem warta w oczach moich dzieci? I musiałam sobie odpowiedzieć – żadna!”
Czytaj więcej
Niedziela 15 lipca 2012

Do you believe?

Każda filozofia ma, jak wiadomo, swoich klasyków, a doktryna - ideologów. Dzięki temu, kiedy dane uporczywie przeczą poglądom, przyparty do muru dyskutant zawsze jeszcze może powołać się na „ znany autorytet”. „Klasyków” chwytają się więc, jak ostatniej deski medialnego ratunku, i politycy, i feministki, i konserwatyści, którzy na swojej długie półce lektur przydatnych do okładania przeciwników trzymają też zapewne opasły tom autorstwa mojego ulubionego amerykańskiego socjologa – Charlesa Murraya.
Czytaj więcej
Niedziela 08 lipca 2012

Mężczyźni wolą... mężczyzn

To nieprawda, że mężczyźni wolą blondynki. Ale to żadna pociecha dla brunetek, rudych czy szatynek. Mężczyźni najbardziej wolą bowiem...innych mężczyzn.
Czytaj więcej
Sobota 30 czerwca 2012

We still can’t have it all

O czym od tygodnia zawzięcie dyskutuje w telewizji, prasie i Internecie milion Amerykanek? O tym, że ciągle nie mogą (nie możemy) mieć wszystkiego!
Czytaj więcej
Sobota 23 czerwca 2012

Kobieta – dwie trzecie faceta

W miniony poniedziałek amerykańska telewizja odstąpiła, co czyni niezwykle rzadko, od swoich zwykłych reguł i powiedziała „ sprawdzam”, emitując program z gatunku fact-checking, dotyczący problemu, który dzień wcześniej był omawiany na antenie. Coś takiego zdarza się naprawdę bardzo rzadko, więc i powód wewnętrznego telewizyjnego śledztwa musiał być poważny.
Czytaj więcej