Prenumerata
NYC 02:56 am | WWA 08:56 am
1 USD = 4.0325 PLN
Poniedziałek 30 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:

Kilka słów o redaktorze

Tomasz Deptuła
Ten autorski blog tematyczny poświęcony jest przede wszystkim aspektom ekonomiczno-finansowym naszego codziennego życia w USA, choć oczywiście znaleźć w nim będzie można także teksty na inne tematy. Jednak staram się tu zwracać przede wszystkim uwagę na to, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszych codziennych zmaganiach – na wydarzenia i procesy, które w taki czy inny sposób mogą wpłynąć na jakość życia imigranta i stan jego portfela. Chętnych do dyskutowania na tematy czysto polityczne namawiam do czytania innych blogów, których w sieci nie brakuje. Życzę miłej lektury i rzeczowych dyskusji.
Ostatnie Wpisy
22.08.2013

Coś wreszcie drgnęło?

Zapomnijmy o wynikach wielkich spółek. Te zawsze dadzą sobie radę. Dużo więcej powodów do optymizmu daje wzrost zatrudnienia w drobnym biznesie i zwiększenie aktywności kredytowej małych firm.
15.08.2013

Requiem dla BlackBerry

Byli pionierami na rynku smartfonów, dziś uważani są za outsiderów. Firma BlackBerry poinformowała o utworzeniu specjalnego komitetu, który ma rozpatrzyć "strategiczne inicjatywy" dla firmy. Jedną z nich jest sprzedaż spółki jakiemuś większemu graczowi na rynku "mądrych" komórek.
09.08.2013

Kto komu zabrał pracę?

Nielegalni imigranci zabierają pracę Amerykanom – ten argument do znudzenia powtarzają zwolennicy usunięcia z USA 11 milionów nieudokumentowanych cudzoziemców. Czy tak jest rzeczywiście?
01.08.2013

Wielka niepewność

Słynny "sen o Ameryce" dla wielu osób pozostaje rzeczywiście tylko snem. Miejsce wrodzonego ponoć mieszkańcom ziemi Jerzego Waszyngtona optymizmu coraz częściej zajmuje niepewność.
25.07.2013

Urzędnik na urlopie

Idąc do urzędu federalnego lepiej się dziś upewnić, czy zastaniemy tam urzędnika, z którym chcemy załatwić naszą sprawę. Albo w ogóle, czy będzie otwarty.
Reklama