Prenumerata
NYC 10:51 am | WWA 04:51 pm
1 USD = 3.7315 PLN
Sobota 23 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:

Kilka słów o redaktorze

Tomasz Deptuła
Ten autorski blog tematyczny poświęcony jest przede wszystkim aspektom ekonomiczno-finansowym naszego codziennego życia w USA, choć oczywiście znaleźć w nim będzie można także teksty na inne tematy. Jednak staram się tu zwracać przede wszystkim uwagę na to, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszych codziennych zmaganiach – na wydarzenia i procesy, które w taki czy inny sposób mogą wpłynąć na jakość życia imigranta i stan jego portfela. Chętnych do dyskutowania na tematy czysto polityczne namawiam do czytania innych blogów, których w sieci nie brakuje. Życzę miłej lektury i rzeczowych dyskusji.
Ostatnie Wpisy
23.04.2015

Nasza Unia – zrównoważony rozwój i większa przejrzystość

Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego kandyduję w tym roku do Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Mam nadzieję, że tych kilka słów wyjaśnienia pozwoli czlonkom Unii w podjęciu decyzji podczas tegorocznego głosowania.
22.08.2013

Coś wreszcie drgnęło?

Zapomnijmy o wynikach wielkich spółek. Te zawsze dadzą sobie radę. Dużo więcej powodów do optymizmu daje wzrost zatrudnienia w drobnym biznesie i zwiększenie aktywności kredytowej małych firm.
15.08.2013

Requiem dla BlackBerry

Byli pionierami na rynku smartfonów, dziś uważani są za outsiderów. Firma BlackBerry poinformowała o utworzeniu specjalnego komitetu, który ma rozpatrzyć "strategiczne inicjatywy" dla firmy. Jedną z nich jest sprzedaż spółki jakiemuś większemu graczowi na rynku "mądrych" komórek.
09.08.2013

Kto komu zabrał pracę?

Nielegalni imigranci zabierają pracę Amerykanom – ten argument do znudzenia powtarzają zwolennicy usunięcia z USA 11 milionów nieudokumentowanych cudzoziemców. Czy tak jest rzeczywiście?
01.08.2013

Wielka niepewność

Słynny "sen o Ameryce" dla wielu osób pozostaje rzeczywiście tylko snem. Miejsce wrodzonego ponoć mieszkańcom ziemi Jerzego Waszyngtona optymizmu coraz częściej zajmuje niepewność.